Ana SayfaMakyajEn Sık Yapılan Makyaj Hataları

En Sık Yapılan Makyaj Hataları

-

Güzel görünmek adına makyaj yaparız. Bazen güzel görünmek isterken güzelliğimizi gizleriz. Makyaj hataları ile güzel görüneyim derken daha çirkin bir hal alabiliriz. Uzmanlar en sık yapılan makyaj hatalarını belirledi. Makyaj yapılırken yapılan sık hatalar şunlardır:

Kalın Fondöten Sürmek:  Fondöteni yoğun ve kalın sürmek sizi yaşınızdan büyük gösterir. Fondöten renkli ve nemli olmalıdır. Cildi düzenli olarak nemlendirmelidir.

Açık Renkli Baz Kullanmak: Açık renkli bazlar ince çizgilerinizi çok belli eder. Açık bir cildiniz varsa yaşlanmaya başladıkça sıcak tonda fondöten tercih etmelisiniz. Cilt renginizden 2 ton daha koyu renkli fondötenler tercih etmelisiniz.

Göz Altı Morluğu İçin Koyu Kapatıcı Sürmek: Yaş ilerlemesi ile birlikte gözaltı deri tabakası incelir. Bu yüzden ağır gözaltı kapatıcıları sürmek çirkin bir görünüm almanızı sağlar. Uygularken parmak yerine fırça kullanmalısınız. Fırça morlukları kapatmada daha etkilidir.

Tüm Yüze Pudra Sürmek: Pudra burun ve çene bölgesine sürülür. Bu bölgenin parlak görünmesi içindir. Tüm yüze pudra sürmek doğru değildir. Kırışıklıkların ön plana çıkmasını sağlar. Göz bebeği bölgesine kesinlikle pudra sürülmemesi gerekir. Hem sağlık açısından hem de estetik görünüm açısından uygun değildir.

Yanaklara Allık Sürmek: Sarkan bölgelerin ön plana çıkmasını sağlar. Elmacık kemik üst bölgesine allık sürülmelidir. Buruna yakın bölgeye allık sürmeyin. Gülkurusu gibi doğal renkler tercih etmelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz