Ana SayfaSaç BakımıElma Sirkesinin Saça Faydaları

Elma Sirkesinin Saça Faydaları

Elma Sirkesi İle Şaçlarınız...

-

Elma sirkesi geçmişte bazı toplumlarda kanser tedavisinden kan şekeri kontrolüne birçok hastalıkta sıklıkla kullanılmıştır. Elma sirkesinin birçok faydası bulunmaktadır. Çünkü elma sirkesi içeriğinde bol miktarda vitamin, mineral ve amino asit bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan vitamin mineral ve amino asitler ile elma sirkesi birçok hastalığa iyi gelmektedir. Elma sirkesinin saça faydaları çoğu insan tarafından bilinmez. Elma sirkesini saçlarınızda saç durulama suyu olarak kullanabildiğimiz gibi saçınıza elma sirkesi ile bakım bile yapabilirsiniz. Ayrıca saç derinizde sivilce sorunu yaşıyorsanız elma sirkesinin antibakteriyel özelliği ile sivilce sorununuzdan da kurtulabilirsiniz.

Saç Dökülmesi: Elma sirkesi çağımızın büyük problemlerinden olan saç dökülmesi için sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak elma sirkesinin saç dökülmesini önlediğine dair bilimsel bir araştırma bulunmaz. Elma sirkesi antibakteriyel olduğu için saç foliküllerini bakterilerden arındırır ve saç dökülmesini bu şekilde yavaşlatır diye bir hipotez vardır.

Kepek Sorunu: Saçlarında kepek sorunu yaşayanlar için elma sirkesinin saça faydaları burada da kendini gösteriyor. Elma sirkesi saçlarınız için mükemmel bir bakım sağlayabilir. Elma sirkesi içinde bulundurduğu enzim ve asitlerle köpeğin önüne geçebilir. Ayrıca elma sirkesi antibakteriyel özelliğinden dolayı saç derisinde biriken kirli maddeleri temizler ve saç derisinin bakteriler tarafından hasar görmesini engeller. Bu şekilde kepek, kaşıntı ve saç deri kuruması gibi sorunların önüne büyük oranda geçebilir.

Durulama Suyu: Elma sirkesinin saça faydaları bunlarla sınırlı değil. Banyodan çıktıktan sonra saçlarınıza elma sirkesi ile yapacağınız durulama işlemi saç derinizi adeta kendine getirecektir. Duşta saç derinizdeki yağları ve kirleri temizlemiş olacaksınız. Bundan sonra saç derinize yapacağınız seyreltilmiş elma sirkesi uygulamasıyla saç derinizde bulunan bakterileri de yok ettiğiniz takdirde mükemmel bir saç bakımı yapmış olacaksınız. Saç deriniz kirlerden ve zararlı bakterilerden tamamen  aranıp kendine gelecektir.

Yan Etkileri: Elma sirkesi asitli bir yapıdadır. Eğer cildinizde uygulayacaksınız mutlaka seyrelterek uygulamalısınız. İçeriğinden dolayı ciltte kızarıklık ve tahriş yapabilir. Asit içeriği ile cildinizde sorunlar meydana gelmemesi için elma sirkesini suyla karıştırarak uygulamalısınız. Saçınız için uygulayacaksınız da mutlaka suyla karıştırıp uygulamalısınız. Elma sirkesinin saça faydalarını yan etki olmadan daha görebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz