Ana SayfaSaç BakımıElektriklenen Saçlara Çözüm Önerileri

Elektriklenen Saçlara Çözüm Önerileri

-

Kış, kardan adam yapmak veya şirin çizmeler giymek için harika bir zaman olabilir, ancak dışarıda soğuk ve kuru bir hava olduğunda saçlarınız elektrik alabilir. Saçlarda elektrik, yaz boyunca veya genelde kuru ortamlarda bir güçlük olabilir. Aynı şekilde, statik elektrik, silikon veya diğer saç ürünleri gibi maddelerin birikmesi nedeniyle neme saçınıza nüfuz edemediğinde ortaya çıkabilir. Saçınızda elektriğe ilişkin bir sorununuz varsa, saçlarınızı şekillendirmenize yardımcı olacak pek çok seçeneğiniz vardır.

Fön makinesi kullanın

Bazı insanlar, fön makinesi kullanarak elektrikli saçları sabitleme konusunda başarılı olmuşlardır. Bu fön makinesi, elektrik atılmalarına yardımcı olmak için saçınızdaki pozitif iyonları nötralize eden negatif iyonlara sahiptir. İyon molekülleri ayrıca normal darbeli kurutucular gibi su moleküllerini buharlaştırmak yerine saçlarınızdaki su moleküllerini parçalamaktadır. Bu, saçlarınızın nemden arındırılmasını ve elektrikli hale gelmesini önlemeye yardımcı olur.

Doğru tarağı veya fırçayı seçin

Plastik bir tarak kullanmak yerine, metal tarak deneyin. Plastik saçlarınızı daha elektrikli hale getirecektir, ancak metal iletimlidir. Bu, elektronun saçınıza gitmeden önce metalin üzerine gitmesi anlamına gelir; böylece saçınızın statik elektriği azalır.

Metal elbise askıları kullanın

Metal iletimlidir, bu nedenle elektriği temizlemede yardımcı olacaktır. Statik elektrikten kurtulmak için saçınıza metal bir elbise askısı sürün. Askıyı kafasına dokunacak şekilde tutun ve yavaşça aşağı doğru hareket ettirin. Saçlarınızın her bir bölümüyle temas ettiğinizden emin olun.

Nemlendirici kullanın

Havadaki su molekülleri statik olarak parçalanacağından, bir nemlendirici kullanarak odanızın kristalleşmesini sağlayacak ve statik sorunu ortadan kaldıracaktır.

Saçınızı kağıt havlu ile kurulayın

Saçınızı kurutmak için normal bir havlu kullanmak yerine kağıt havlu kullanmayı deneyin. Bir havlunun kaba malzemesi, saç keseciklerinizi açabilir. Kuruturken saçınızı normal havlu veya kağıt havluyla sıkıştırın, ancak ovmayın.

Nemlendirici şampuan kullanın

Fazla nemlendirici içeren bir şampuana geçin. Statik elektrik, kışın daha fazla etkiye sahip olabilir. Normalde nemlendirilmiş saçlarınız olsa bile, soğuk, kuru aylarda nemlendirici bir şampuanla değiştirmelisiniz.

Yağlı ürünler kullanın

Dışarıda, elektrikli saçlarınızı düzeltmek için kullanabileceğiniz birçok saç ürünü var. Stabilize olabilmeniz için yağ bazlı ürünler (argan yağı veya hindistancevizi yağı gibi) kullanın.

Saç spreyi kullanın

Saç spreynii tarağınıza püskürterek saçlarınızı tarayın. Bu, elektrikli parçaları indirgemek için son derece etikleyici bir çözümdür. Saç spreyini yüzünüze denk gelecek şekilde sıkmamanızı öneririz.

Birçok saç ürününün aşırı kullanılması veya uygun olmayan kullanımı (hatta yukarıda belirtilenler) nem almasını engelleyebilecek tüylere yapışan artık kalıntılara yol açabilir. Bu, reçineleri, ağır yağları, suda çözünmeyen silikonları içeren veya güçlü saç spreyleri içeren ürünlerde daha sık görülür. Eğer kıvamlandırma veya nemlendirme ürünleri elektrik açısından daha kötüleşirse, birikim sorununuz olabilir. Büyümeyi gidermek için açık bir şampuan kullanın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz