Ana SayfaCilt BakımıEldeki Lekeler İçin Bitkisel Çözüm

Eldeki Lekeler İçin Bitkisel Çözüm

-

Özellikle yaşlandıkça ellerimizde lekeler ortaya çıkar bunları en aza indirmek ya da tamamen yok etmek için bazı bitkisel çözüm yolları bulunmaktadır. Açık tenli olan kişilerde daha belirgin bir halde ortaya çıkmaktadır. Sigara ve alkol tüketimi cilt üzerinde bu lekelerin artmasına sebep olmaktadır. Güneş ışınlarına direkt maruz kalmak bu lekelere yol açabilir.

1 adet kırmızı soğanın suyu sıkılıp içine 3 tatlı kaşığı elma sirkesi eklenir. Bir kap içerisinde hazırlanan bu karışım pamuk yardımıyla lekelerin bulunduğu bölgelere uygulanır. Sürülen bölgelerin kuruması beklenir ardından su ile yıkanır. 3 günde 1 bu karışımı lekeli bölümlere uygulamak yeterli olacaktır.

Soya Fasulyesi Kürü: 2 bardak suyu iyice kaynatın. Kaynayan suyun içine 6 yemek kaşığı soya fasulyesi ekleyip kaynatmaya devam edin. Suyun rengi kırmızı oluncaya kadar yaklaşık 20 dakika kadar kaynatmaya devam edin. İstenilen rengi alan sudan 1 fincan alıp soğumaya bırakın. Daha sonra leke olan bölümlere pamuk ile uygulayın. Kurudukça 3-4 kez uygulayın. 1 aylık süreyle haftada 3-4 kez uygulamak yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz