Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Cilt Bakımı El ve Kol Bakımı, Renk Değişimi ve Kırışıklıklardan Kurtulmak

El ve Kol Bakımı, Renk Değişimi ve Kırışıklıklardan Kurtulmak

-

Yüzünüze özel ilgi gösteriyor ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini önlüyor olabilirsiniz. Ancak elleriniz yine de bu belirtileri taşır. Buna rağmen el bakımı çoğu kişi tarafından ihmal edilmektedir. Ellerimiz genelde korumasız olduğundan ve çok fazla kullanıldığından çabuk yıpranır. İşte el ve kollarla ilgili yaygın güzellik problemleri ve çözümleri:

Kırışık eller ve parmaklar

Elleriniz vücudunuzun diğer bölgelerine göre nemlendirilmeye daha çok ihtiyaç duyar. Bunun nedeni ellerin yıllar boyu çok fazla maddeye maruz kalması ve çok sık yıkanmasıdır. Bu durum ellerimizdeki koruyucu yağın kaybolmasına neden olur. Sonuç olarak kırışık, çatlak bir cilt dokusu oluşur ve hatta damarlar gözle görülür hale gelir.

Güneş de cildin yaşlanmasına neden olur. Kolajenin elastin lifleri bozulduğundan, elin çok az yağ içeren üst kısmında çatlaklar daha belirgin hale gelir. Bununla başa çıkmanın en basit yolu günde iki kez nemlendirici kullanmaktır.

Dolgular

Dolgular da yaşlandıkça kuruyan cildimiz için için tampon görevi görür. Enjeksiyon yöntemiyle uygulanır. Elin arka kısmına yayılır ve alanı kaplar. Bu yöntem 20 dakikadan az bir zaman alır ve birkaç hafta içerisinde sonuçlar görülebilir. Etkisi yaklaşık 1 yıl sürmektedir.

Yüksek frekans cilt sıkılaştırma: Bu tedavi yöntemi özelikle gevşek ve sarkmış el derileri içindir. Cerrahi bir müdahale değildir. Ancak uzun süreli sonuçlar alınmaktadır.

Koyu renkli parmaklar ve bilekler

Ellerinize yakından baktıysanız elinizin üst kısmının kolunuzdan farklı renkte olduğunu görebilirsiniz. Çoğu kişide parmak rengi tırnağa doğru koyulaşır. Ayrıca birçok kişi de el bileklerinin koyuluğundan şikayetçidir.

Bu durum genellikle kemik çıkıntısı etrafındaki derinin kurumasından kaynaklarır. Bazen bölgedeki fazla sürtünme de koyulaşma oluşturabilir.

El ve Kol Bakımı, Renk Değişimi ve Kırışıklıklardan KurtulmakBu renk değişiminin acanthosis nigricans veya hyperkeratosis gibi cilt problemlerinden veya diyabet, aşırı alkol tüketimi, B12 vitamini eksikliği gibi sağlık sorunlarından kaynaklanması mümkündür. Bu nedenle ihmal edilmemelidir.

Uzmanlar renk değişimi oluşan bölgede ovalama yapılmaksızın nemlendirici kullanılmasını önermektedir. Renk açıcı kremler yalnızca doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Licorice ve kojik asit içeren kremler yararlı olacaktır.

Kollarda koyu lekeler

Tıraş veya ağdayı çok sık yapıyorsanız kollarınızda kırmızılı-kahverengili görüntüler oluşabilir. Bunlardan kurtulmak için renk açıcı kremler kullanabilirsiniz. TCA kremleri bunlar için etkilidir. Bu lekelerin oluşumunu önlemek için bölgede ağda veya jilet kullanmak yerine lazer epilasyon tercih edebilirsiniz.

Pürüzlü cilt tonu

Yanık ve pürüzlü cilt tonu çoğunlukla zararlı güneş ışınlarına maruz kalmaktan oluşmaktadır. Bu sorunlar bir günde ortaya çıkmamaktadır. Genellikle uzun yıllar güneşe maruz kalmanın bir sonucudur. Önlemek için etkili bir güneş kremi kullanılmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi yapmayı düşünün. 21. yüzyıl, ama genelde...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel...