Ana SayfaKişisel BakımEl ve Ayak Tırnaklarınızı Nasıl Güçlendirirsiniz ?

El ve Ayak Tırnaklarınızı Nasıl Güçlendirirsiniz ?

-

Saçlarınız, makyajınız, kıyafetiniz ne kadar özenli ve bakımlı olsa da el ve ayak bakımınız olmadığı takdirde dikkatlerinizi bakımsız el ve ayaklarınıza çekebilirsiniz. Kırık, şekilsiz , ojeleriniz dağınık ise bütün görüntünüzü etkileyecek bir durumla karşılaşabilirsiniz. Büyülü bir görünüm elde etmek istiyor iseniz el ve ayak tırnaklarınızı mutlaka güçlü bir görünüme kavuşturmanız gerekecektir.

El ve ayak tırnakları için öneriler nelerdir?

El ve ayak tırnaklarınızı güçlendirmek için öncelikle tırnaklarınızın yapısı çok yumuşak veya çok sert olmamalıdır. Çok sert bir tırnak yapısında kırılmalar soyulmalar meydana gelebilir. Bu yüzden tırnaklarınızın hafif sert bir yapıya sahip olması sağlıklı tırnaklara sahip olmanız için gereklidir. Tırnak bakımını en doğal çözümlerle yapmak oldukça fayda sağlayacaktır. Manikür ve pedikür işlemini belirli aralıklarla yaptırmanız gerekmektedir. Eğer evde kendiniz uygulayacak iseniz el ve ayak tırnaklarınızın kesimini doğru bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Ayak tırnaklarınızda çok kısa ve yuvarlak kesimler uygulamamanız önerilir. Bu kesim türü ayaklarınızda batık oluşumuna sebebiyet verebilmektedir. Çok fazla uzun tutulan tırnaklar günlük yaşantınızda size engel olabilir ve tırnağınız kırılabilir. Ölçünüzü düzgün ayarlamanız gerekmektedir. Her bakım sonrası uygun bulduğunuz bir cilalama işlemi yapmanız gerekmektedir. Ellerinizi ve ayaklarınızı nemlendirme işlemini kesinlikle aksatmayınız. Bu işlemler oldukça faydalı olacaktır.

El ve ayak tırnakları aksatılacak bakım türlerinden değildir. En yoğun kullandığımız bu organlarımıza yeterince özeni göstermememiz sos yaşamınızda işlerinizin aksamasına neden olabilir.  Örneğin; Ayak tırnağınızda olan bir sızıyla yürüyüş yapmak size ciddi rahatsızlık verebilmektedir. Gerekli önlemleri aldığınız takdirde hayatınızın her alanında rahatlıkla bu küçük ama can sıkıcı durumlardan kurtulabilirsiniz. Güzel görünümünüze el ve ayaklarınızı dahil etmeyi unutmamanızı söylemek istiyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz