Ana SayfaModaDünyanın En Güzel Çiçekleri

Dünyanın En Güzel Çiçekleri

-

Henry Beecher bir keresinde şöyle demiştir: “Çiçekler Tanrı’nın şimdiye kadar yaptığı en güzel şeylerdir ve belki bir ruh koymayı unutmuştur ”. Gerçekten de Tanrı bir sanatçıdır ve çiçekler belki de en iyi kreasyonlarından biridir! Çağlar içinde, doğanın bu harika armağanı duygularımızı ifade etmemize yardımcı oldu! Güzelliği, kokusu ve parlak renkleri bir insanı gülümsetmeye yetiyor. Tatlı kokulu çiçeklerden oluşan güzel bir buket, yıl dönümleri, doğum günleri veya düğünler olsun her fırsatta mükemmel bir hediye olabilir!

Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok seçenek olmakla birlikte, dünyanın en güzel 12 çiçeğini seçmek kesinlikle kolay bir şey değil .. İşte dünyanın en güzel 12 Çiçeğinin listesi…

12. Tutku Çiçeği


50’den fazla tür ile uzun ömürlü bir asma ve Passifloraceae ailesine aittir. Mor, mavi ve beyaz çiçek on sepal ve taç yaprakları ve yaklaşık 10 cm genişliğindedir. Tutku çiçeği hakkında en çok sevdiğim şey onun eşsiz şeklidir. Son derece güzel olmanın dışında bu egzotik çiçek, yüksek tıbbi değere sahiptir.

11. Gazania


Gazania, “hazine çiçeği” olarak da bilinen Güney Afrika’ya özgüdür. Bu çiçek hakkında en iyi şey, pembe, koyu kırmızı, sarı ve turuncu tonları gibi parlak ve parlak renklerin yanı sıra çeşitli garip desenlerde mevcut olmasıdır.

10. Plumeria


Brezilya, Karayipler ve Orta Amerika’ya özgü Plumeria farklı çeşitlerde ve Apocynaceae ailesine aittir, büyüleyici kokusu ve güzelliği ile bilinir. Plumeria pembe, kırmızı, sarı ve daha fazlası gibi çeşitli canlı renklere sahip orta boy bir çiçektir.

9. Krizantem


Sarı krizantem çiçeklerinin geleneksel renkleri olmasına rağmen, kırmızı, beyaz ve mor gibi diğer renklerde de bulunabilir. Krizantem çiçekleri son derece önemlidir, çünkü bunlar sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda onlarla ilişkili birtakım anlamlara sahiptirler. Krizantem iyimserliği, uzun yaşamı, sadakati ve sevinci sembolize eder.

8. Dahlia


Bir botanikçi olan Anders Dahl’in adını taşıyan bu yumrulu çalılık bitki, genellikle Meksika, Kolombiya ve Orta Amerika’da bulunur. Dahlia 30’un üzerinde türe sahiptir. Dahlia çeşitli narin yaprakları ile çevrili bir çiçek kafasından oluşur. Bu çiçekler, turuncu, kırmızı, pembe, mor, beyaz ve daha çeşitli renklerde olabilir.

7. Orkide


Orkide’de inanılmaz farklı çeşit bulunur, 800 cinsin altında 25.000’den fazla tür var! Bu bitki çevreye kolayca uyum sağlayabilir ve bu sayede neredeyse tüm dünyada kullanılabilir. Güzelce hazırlanmış yaprakları ve canlı renkleri ile orkide, tüm dünyadaki çiçekçiler ve çiçek severler arasında favoridir!

6. Lale


Gösterişli çiçekleri olan bu çok yıllık bitki Tulipa cinsine aittir. Asya’dan Afrika’ya lale en çok yetiştirilen çiçeklerden biridir. Bu istisnai derecede güzel çiçeğin çeşitli türleri ve melezleri, bahçede kesme çiçekleri veya saksı bitkileri olarak görülebilir. Bu inanılmaz bitkinin 100’den fazla bilinen türü vardır.

5. Nilüferler


Nilüferler bitki örtüsü (zambak pedleri) üstünde yüzen bir mat ile gelen son derece muhteşem çiçeklerdir. Temel olarak, 3 çeşit nilüfer – Nymphaeaceae veya ortak nilüfer, Nelumbo veya Lotus ve Nuphar Lutea veya sarı nilüfer vardır.

Nelumbo Lutea ve Nelumbo Nucifera, Nelumbo’nun bilinen iki türüdür. Vietnam ve Hindistan’ın ulusal çiçeği olmak dışında, N. Nucifera, Budizm ve Hinduizm’in takipçileri tarafından kutsal kabul edilir. Nuphar lutea Avrupa, Batı Asya ve Kuzeybatı Afrika ılıman bölgeye aittir.

4. Manolya


Popüler bir botanikçi olan Pierre Mangol’un adını taşıyan Manolya 200’den fazla türe sahiptir. Manolya çiçekleri pembe, mor veya beyaz olarak gelir ve boyu 3 ila 12 inç arasında olabilir. Bu çiçek güzellik, tatlılık ve kadınlığın bir simgesidir. Manolya cinsi, Batı Hint Adaları, güneydoğu yanı sıra doğu Asya, Orta Amerika, Kuzey Amerika’da bulunur.

3. Calla Zambak


İhtişam ve güzellik sembolü Calla Zambak çiçek aranjmanlar, buketler ve dekorasyon amaçlarında yaygın olarak kullanılan son derece güzel bir çiçektir. Bu çiçekler Güney Afrika’ya özgüdür. Calla Liles benzersiz bir şekilde oyulmuş ve yeşil, sarı, pembe, mor ve daha fazla renk tonları gibi çeşitli renklere sahiptir.

2. Cennet Kuşu


Cennet kuşu çiçek için sıra dışı bir isim değil mi? Bu egzotik çiçek kendi biçimine sahip olan Cennet Kuşu olarak bilinir. Ayrıca vinç çiçeği olarak bilinir ve Strelitiaceae ailesine aittir. Eşsiz şekli ve canlı renkleri ile Cennet Kuşu kuşkusuz dünyanın en güzel çiçeklerinden biridir. Bu çok renkli çiçeğin kokusu yoktur.

1. Gül


Çoğu “en güzel çiçekler” listesinde Gül’ün bir numaralı yeri ayrıdır. Bu tatlı ve hoş kokulu çiçek, dünyanın en güzel çiçeği olmak için gereken her şeye sahiptir. Gülün güzellik ve sevgi ile eşanlamlı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu odunsu çok yıllık çalı, “Rosa” cinsine aittir. Güller yeryüzünün hemen hemen her yerinde bulunur. Bu güzel çiçek çeşitli renklerde gelir ve her renk farklı bir anlam taşır, örneğin kırmızı gül aşkın bir sembolüdür, sarı bir gül ise dostluk anlamına gelir. Şairlerden sanatçılara gül, yüzyıllardır insanlar için bir ilham kaynağı olmuştur!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz