Ana SayfaModaDünyadaki En Güzel Kedi Irkları

Dünyadaki En Güzel Kedi Irkları

Dünyadaki En Güzel Kedi Irklarını sizler için derledik. Fars kedisi, Siyam kedisi ve pek çok kedi türüne değindik.

-

Onları (Kedi) Evimizde Tutmayalım mı ?
Güzel hayvanlar içinde kediler, gezegende en çok tercih edilen aile evcil hayvanlarından bir tanesidir. Sevimli evcil kedilerin oynak doğası, hayatımıza eğlence ve keyif katmaktadır. Ayrıca kediler hem akıllı hem de eğitilebilirler.

Şimdi sizin için burada Dünyadaki en güzel 10 kedi ırkının listesini hazırladık.

#10 Exotic Shorthair

shorthair cats

Eşsiz shorthairs son derece sadık ruhlu, harika ve sevgi doludur. Senin ilgini ister ve kucağında dinlenmeyi tercih ederler. Gümüş, krema, duman, mavi ve aynı zamanda siyahtan oluşan çok çeşitli renklere sahiptirler. Kısa, geniş yüzlü, küçük kulaklar, kısa burun ve geniş gözler, egzotik kılları ile hayattaki bütünlüğünü korur.

#9 British Shorthair

ingiliz shorthair

British Shorthair dünyadaki eski kedi tiplerinden sadece bir tanesidir. Bu kedigil türü 1. yüzyılda Mısır’dan İngiltere’ye ithal edilmiştir. Orta boy Britanya kedileri son derece özenli ve aynı zamanda sakindirler. Aile üyeleriyle hızlı bir şekilde bağ kurabilirler ve aynı şekilde diğer hayvanlarla da iyi geçinirler. İngiliz shorthair evcil kedilerin kısa, kalın ve kısa katları, siyah, mavi, beyaz, kırmızı, losyon, gümüş ve altın renklere sahiptirler.

#8 Habeş Kedisi

Habeş Kedileri

Habeş kedileri kama biçimli kulakların yanı sıra sivri kulaklara sahiptir. Habeş evcil kedilerinin kısa ve derin katları, kırmızımsı ve kahverengi renk tonlarındadır. Gerçekten zeki, enerjik ve aynı zamanda iyi ruhludurlar. Sahipleri Habeş evcil kedilerini hızlı bir şekilde eğitebilir.

#7 Birman Kedisi

Birman Kedisi

Birman Kedisi, çarpıcı pigmentasyona sahip çekici evcil kedi tiplerinin çoğundan biridir. Aynı zamanda ‘Burma’nın Ruhani Kedisi’ olarak da anılır. Birman tipi, Avrupa’da ve 20. yüzyılda ABD’de tanıtıldı. Bütün birman yavruları ilk 2 yıl boyunca saf beyaz gölgede kalırlar, daha sonra yüzünde, kulaklarında, bacaklarında ve kuyruğunda çeşitli işaretler belirir. Vücudundaki işaretler çikolata, mavi, kırmızı, krem, lila ve aynı zamanda mühür dahil olmak üzere çeşitli tonlarda görünür. Fakat birman ırkı patileri ise her zaman beyaz renktedir. Birman kedilerinin kaslı vücudu 5-7 kilo arasında değişmektedir.

#6 Bengal Kedisi

Bengal Kedisi

Bu kaplan görünümlü toyger kedi tipi tipik Bengal kedisi. Amerika Birleşik Devletleri dışında bu özel kedi ırkını bulmak da çok zordur. Bengal kedisinin orta büyüklükte bir kas gövdesi vardır ve ayrıca 4-6 kilo arasındadır. Bengal kedisi ek olarak küçük yuvarlak kulaklara ve uzun bir kuyruğa sahiptir. Aile ile hızlı bağ kurabilir ve hızlı bir şekilde eğitilebilirler.

#5 İskoç Fold Kedisi

iskoç fold kedisi

Özel İskoç kedi ırkları, benzersiz kulakları aşağıya doğru öne doğru katlandıklarında çok daha iyi tanınmaktadır. Bu gibi eğilecek kulakları tetikleyen baskın gen mutasyonudur. İskoç Fold ayrıca büyük yuvarlak gözleri ve yuvarlak yüzü vardır. Olgunlaşmış kedigillerden farklı olarak İskoç fold yavruların düz kulakları vardır ve ayrıca doğumdan 3 hafta sonra katlanmaya başlar. Uzun saçlı ve kısa saçlı türleri vardır, ayrıca ceket çikolata, mavi, kırmızı, lavanta ve beyaz farklı karışımları dahil olmak üzere renk tonları var.

#4 Ragdoll Kedisi

ragdoll kedisi

Ragdoll inanılmaz mavi gözlü, çekici, yarı uzun tüylü bir evcil kedi türüdür. Ragdolls, evde her zaman seni takip etmeyi seven gerçekten sevecen ruhlu, sadık ve kendine bakım yapan bir kedidir. Seninle eğlenirken pençeleri gizlemek için yeterince akıllıdırlar. Aynı şekilde sizi bekçi köpeklerine benzer ve kapıda karşılarlar. Ragdoll kedilerin kulakları ve kuyruğu koyu lekelere sahiptir. 3,5 -8 kilogram arasında düşünürler ve 14 yıllık olağan ömre sahiptirler.

#3 Maine Coon

maine coon kedisi

Çekici ve olağanüstü bakım isteyen Maine Coon’ları, dünyanın en büyük evcilleşmiş kedi ırkıdır. Uzun tüylü olarak bilinirler, sadık ve evcil köpekler kadar keyiflidirler. Maine coon kedi cinsi geniş bir desen ve renk yelpazesine sahiptir. Kırmızı, turuncu, krem, beyaz, siyah ve gümüş renklerde olabilirler.

#2 Siyam Kedisi

Siyam kedisi

İnanılmaz sosyal ve sevgi dolu Siyam kedileri, dünyadaki diğer kedi ırklarına kıyasla daha fazla etkileşim gücüne sahiptir. Göz alıcı Siyam kedileri, kaslı vücuda, üçgen başlığa, uzamış kulaklara ve ayrıca badem şekilli gözlere sahiptir. Tüm Siyam kedileri saf krem ​​gölgesi ile doğarlar. Fakat renk dört haftalık olduktan sonra değişmeye başlar. Yetişkin Siyam kedigillerinin çoğunluğu koyu kahverengi noktaları ve ayrıca kremsi vücudu vardır.

#1 Fars Kedisi

Fars Kedisi

Uzun saçlı ve şık Fars evcil kedileri, dünyadaki en eski ve en önemli kedi türleri arasındadır. İran’da (İran’ın eski adı) ortaya çıkan bu göz alıcı evcil kedi cinsi olduğu söylenir. Etkileyici Fars kedisi beyaz, siyah, mavi, lezzetli çikolata, kırmızı, krem, gümüş ve lavanta içeren 80’den fazla renk varyantına sahiptir. Fars kedileri, odaklanmanızı gerektirdikleri gibi son derece sevgi doludur. Bir çok kedi meraklısı, sakin doğaları nedeniyle Fars evcil kedisine sahip olmayı tercih eder. Evin içinde asla atlamaz veya tırmanmazlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz