Ana SayfaModaDüğününüzde Yapmanız Gereken ve Yapmamanız Gereken 7 Şey

Düğününüzde Yapmanız Gereken ve Yapmamanız Gereken 7 Şey

-

Düğün gününüz özel bir gün; hayatınızda olmasını istediğiniz şeyi yapabildiğiniz nadir günlerden biri. Doğru planlarsanız, her zaman hayal ettiğiniz düğüne sahip olabilirsiniz ve hayatınızın en güzel günlerinden biri olarak hatırlarsınız. Aksi halde, düğününüz tamamen kontrolden çıkabilir.

Bu özel günü olabildiğince unutulmaz hale getirmek için ne yapmalısınız?  Nelerden tamamen kaçınmalısınız?  Sizin için derlediğimiz bu önerilere göz atmaya ne dersiniz?

#Profesyonellerle Çalışın

Düğününüzün sorunsuz ilerlemesini sağlamanın en iyi yollarından biri profesyonellerle çalışmaktır; düğün danışmanları gibi. Profesyonellerle çalışmak sizin ve eşiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri olacaktır.   Hepimiz biliyoruz ki her şeye yetişemeyiz. Düğün gününde elimizin ayağımızın birbirine dolaşma ihtimali çok yüksek. Bu özel gün için kiraladığınız profesyoneller, sizi ve yakın çevrenizi bu dertten kurtaracaktır. Yani bir planlamacıyı önceden planlamak önemli. Buna ek olarak günübirlik bir koordinatör kiralamayın çünkü bir günlüğüne kiraladığınızda neler olup bittiğini bilmeden sadece düğün gününe adım atması işlerin karışmasına neden olabilir.

#Anın Tadını Çıkarın

Planlama aylarından sonra, düğün gününüzün ne kadar hızlı geldiğini görünce şoke olacaksınız. Durup kendinize zaman ayırdığınızdan emin olun çünkü ne olup bittiğini anlayana kadar geçmiş olacak. Düğün gününüz ve o ana kadar olan zamana dönüp baktığınızda, eğlenmek için de zaman ayırdığınızı görmek sizi mutlu edecektir.

Güzel anları hatırlamak istediğinizde o anlar zihninizde zamanla bulanıklaşabilir. Eğlenirken olan şey budur ve düğün gününüz de farklı değil! O anlarda zihinsel bir fotoğraf çekmeyi deneyin. O anı nasıl hissettiğinizi kasten hatırlamaya çalışın, böylece bu anıları yıldan yıla yeniden yaşayabilirsiniz. Evet, fotoğrafçınız günü yakalamak için orada olacak ama bir resme baktığınızda hatırladığınız duygular çok daha iyi hissettirecektir.  Önemli anlardan her birini gerçekten zevkle yerine getirdiğinizden emin olmak için programınıza zaman ayırın. Örneğin, koridordan aşağıya inmeden önce kapılar açılıncaya kadar durup biraz kendinizle kalarak anın keyfini belirgin bir şekilde çıkartabilirsiniz.

#Düğün Töreninizi Kişiselleştirin

Düğün sonrası partiniz heyecan verici olabilir. Ancak düğün töreninize anlam katan şey tüm arkadaşlarınızın ve ailenizin orada olmasıdır. Gerçekten eşsiz ve özel bir törene sahip olmak istiyorsanız, önceden planlayıp zaman ayırmanız gerekiyor.

Kimse standartlaşmış bir töreni tercih etmez, bu yüzden töreninizin kişiselleştirildiğinden emin olun! Düğün töreninizi eğlenceli ve lezzetli hale getirin. Sizi yansıtan özellikleri ortaya çıkarmak için, görevlendirdiğiniz kişi ya da kişilere zaman ayırın.

Düğününüz için özel istekleriniz olabilir. Partnerinizle konuşarak, kendi geleneklerinizi ve ritüellerinizi düğün töreninize dahil edebilirsiniz.

#Düğün Yemini Yazın

Düğün törenlerinde yapılan yeminler, evliliğe ve geleceğine ışık tutar. Yazınızı hazırlamadan önce partnerinizle konuşun; birbiriniz için düşündüğünüz bu vaatleriniz neler, temel sözler ne hakkında gibi.

Ne olursa olsun, açık ve dürüst iletişim kurmak yeminlerinizi yazmaya yardımcı olacaktır.

#Yanınızda Olamayanları Hatırlayın

Düğününüzün en zor kısımlarından biri, orada olamayan insanları düşünmek olabilir.

Az çok herkesin karşılaştığı durumlar. Değer verdiğimiz yakınlarımız o gün orada olmayabilir. Bu durum moralinizi düşürebilir ancak sevdiğiniz bu insanları hatırlayıp anmak bu özel günü sizin için daha da anlamlı kılacaktır. Örneğin, tören sırasında sessiz bir an ayırabilirsiniz ya da buketinize, aksesuarlarınıza onlarla olan anılarınızı ekleyebilirsiniz. Onları hatırlamak için ne seçerseniz seçin o an sizin ve sevdikleriniz için anlamlı olacaktır.

#Önceliklerinizi Önceden Düşünün

Düğün puzzlenız için, elinizde çokça parça var. Önceliklerinize karar vermek, istediğiniz gibi bir güne sahip olmanızı ve önemli olmayan şeyleri bırakmanıza yardımcı olacaktır. Onları gerçekten istiyorsanız onlar için bir şeyler yapmalısınız. Bir çok çift düğünlerini kendileri finanse edebiliyor. Ama hala diğer durumlar da devam ediyor; ebeveynlerin el atması gibi.  Düğününüzde ne isteyeceğiniz sizin tercihiniz. Tercihlerinize müdahale edilmesine izin vermeyin. Çünkü bunlar için ne kadar zaman harcayacağınızı bilmeniz gerekir ve tabi ki bütçenizi önceden belirlemek.

#Bir Düğün Günü Hashtagı Oluşturun

Tüm fotoğraflarınızı bir arada tutmanın ve orada bulunamayan diğer kişileri de dahil etmenin en iyi yollarından biri de bir düğün etiketi yapmaktır.  Konuklar, Instagram fotoğraflarını hashtag’inizle etiketleyebilir, böylece hepsi bir arada olmuş olur. Bir düğün fotoğrafçınız olsa bile, misafirleriniz fotoğrafçınızın görmeyeceği şeyleri yakalayacak.

evlilik

#Kendinizi Kaybetmeyin

Birçok gelin ve damat, düğünlerinde çok fazla alkol alma hatasına düşer. Çünkü bu özel günü doya doya kutlamak istiyorlar ama düğünlerinin çoğunu daha sonra unutuyorlar çünkü daha çok sarhoş oluyorlar.  Düğün gününüzü belli bir kokteyle geçirmeniz sizin için en iyisidir. Biliyoruz ki, elinde bir birayla gevşemek isteyenler için düşüş gibi geliyor ama havuza yapışırsanız daha canlı görünecek ve hissedeceksiniz.

Yapmanız gereken şeylerden önce içmeyin. Sadece bir bardak şarap ya da benzeri bir şeyin sinirlerinizi sakinleştireceğini düşünmek yaygındır ama iyi gelmesi ihtimali kadar tersi de gerçekleşebilir. Çünkü böyle büyük bir günde daha az yemek yeme olasılığıyla bilinçsiz alkol tüketiminiz birleşince, reçete ile sonuçlanabilir.

#Küçük Problemleri Dert Etmeyin

Siz Bridezilla değilsiniz. Evliliğe gidilen bu yolu daha eğlenceli yapmak için stresinizi azaltın. Yakın arkadaşlarınız ve aileniz ile üstesinden gelebilirsiniz. Böylelikle bu süreç düşüş değil eğlenceli olacak.

Her şey mükemmel olmalı diye düşünürseniz düğün gününüzün tadını çıkaramazsınız. Bazen işler ters gidebilir ve tamamen sizin kontrolünüz dışında gelişebilir böyle anlarda nefes al ve omuzlarını bırak. Bu şekilde, planladığınız zamanın tadını çıkartabilirsiniz!

#Ebeveynlerinizin Düğünü Değil

Aileniz düğününüz için para ödüyorsa, kendi düğünleri gibi benimseyebilirler. Bu süreçlerde düğününüzün nasıl geçeceğine dair fikirleri olmuş olur. Ve kendi bildiklerini size dikte edebilirler. Ebeveynlerinize istemediğiniz bir durumda hayır demenin zor olabileceğini biliyoruz ama kötü bir niyette değiliz. Proaktif olup, ilgili herkesle iletişim kurmalısınız. Fakat gün sizin gününüz. O gün nasıl mutlu olmak istiyorsanız onu seçin. Böyle anlarda eşinizle gerçek bir konuşma yaptığınızdan emin olun. Tahammül edemeyeceğiniz şeylerle ilgili dürüst sınırlar çizin. Ve o günü mutlu yaşayın!

#Size İfade Etmeyen Gelenekleri Takip Etmeyin

Düğününüzü, sizin için anlamlı olan şeyleri temel alarak planladığınızdan emin olun ve sevmediğiniz gelenekleri dışarıda bırakın. Sizin için bir şey ifade etmiyorsa, düğün gününüze bir gelenek eklemenin bir anlamı yok.

#Sizi Mutsuz Eden İnsanları Davet Etmeyin

Sizi mutsuz eden bir konuğu davet edip etmemek konusunda tartışıyorsanız, bunu yapmayın. Büyük gününüzdeki hisleriniz, her şeyden daha önemli. Bu yüzden misafir listenizi planlarken kendiniz olun. Sadece sizi gerçekten önemseyenleri ve birlikte hayatınızın  bir sonraki bölümünde, parçası olmaktan mutluluk duyan kişileri davet edin.

#Nedimeleriniz Aynı Şeyi Giymesin

Nedimelerinizin hepsinin aynı vücut tipine sahip olmaları ya da aynı tip çamaşırlarda rahat hissetmeleri nadirdir. Günümüzün zengin seçenekleriyle, düğün partinize rahat edebilecekleri bir şey giyme fırsatı sunarken, tutarlı bir görünüm için kesinlikle bir renk paletine sadık kalabilirsiniz. Nedimeleriniz rahat elbiseler içinde daha mutlu olacak ve gülümsemeleri fotoğraflarınızda daha gerçek olacak.

#Kural Koymayın

Düğününüz için belirli kurallarınız varsa onlara sadık kaldığınızdan emin olun. Eğer tutarsızsanız, insanlar hayal kırıklığına uğrayacak çünkü düğünüzde ihtiyacınız olan son şey aile draması. Çocuklar gibi bir kuralı zorlamayın ve olmadığında mızmızlanmaya başlamayın. Ya sonuna kadar yapın ya da vazgeçin ama arada kalmayın. Belirli bir isteğiniz varsa, cevap vermeye ve kararlı kalmaya hazır olduğunuzdan emin olun.

#Düğünüzün Anlamına Odaklanın

İlk olarak evlenmenizin sebebini unutmamalısınız çünkü eşinizi, hayatınızı adayacak kadar seversiniz. Düğününüzün detaylarına takılmak çok kolay; renklere, çiçeklere ya da müziğe.. Gününüzün neyle ilgili olduğunu hatırlayın… en iyi arkadaşınızla evleniyorsunuz. Elbette her şeyin kusursuz olması güzel olabilir. Ama işler ters de gidebilir, günün sonunda tüm önemli olan sizin evliliğiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz