Ana SayfaKişisel BakımDudak Üstü Kırışıkları Nasıl Engellerim?

Dudak Üstü Kırışıkları Nasıl Engellerim?

-

Vücudunuz yaş aldıkça derisindeki elastikiyeti kaybeder, bağ dokusu lifleri  azalır. Mimiklerimizden kaynaklanan kırışıklıklar anlaşılabilir görünse de dudak üstündeki kırışıklıklar aniden ortaya çıkmış gibidirler. Peki dudak üstü kırışıkların oluşmasını nasıl engellersiniz ?

Dudağımızın üstündeki kasları pek çok nedenle istemsizce sıkça kullanırız. Gün boyunca istemsizce kasılan kaslarınız gece yatağınıza uzandığınızda da kasılmaya devam ederler.  Gün içerisinde hiç değilse beş dakika tüm kaslarınıza hakim olarak kasılmalarını izleyin. Ardından onları zihninizdeki düşünceleri sahiplenmeden serbest bırakın. Bunu yaptığınızda kaslarınızın siz istemeden kendilerini büzmüş ve sıkıştırmış olduklarını anlayacaksınız. Dudak üstündeki kaslarınızın özellikle neden bu kadar gerilmiş olduklarına şaşırabilirsiniz.

Doğduğumuzda meme emme dürtüsüyle başlayan bu büzülme yaş ilerledikçe pek çok mimik ve hareketle de şekillenir. Sık sigara içme gibi alışkanlıklar da bu büzülmeyi tetikler. Hava kirliliği, cilt kuruluğu, güneşten gelen ışınlar da bu etkiyi güçlendirir. Dudak üstü kırışıklarını engellemenin bir yolu da büzülme hareketinin tersi yönde açarak germe gibi yüz eksersizleri olabilir.  Gün içerisinde oturarak kaslarınızı serbest bırakma çalışmasını yaptıktan sonra dudakları her iki yöne göndererek ve ağzı açıp gererek cilt elastikiyetini biraz sağlamlaştırmaya çalışabilirsiniz. Düzenli ve rahat bir uyku dudak üstü kırışıklarının da daha yumuşak görünmelerini sağlar.

Ağda ile dudak üstündeki kılların alınması uygulaması da dudak üstü kırışıklarına sebep olur, cımbız veya ip daha iyi bir seçenektir. Güneşten gelen ışınlar da bu durumu artırır. Cilt kuruluğu dudak üstü kırışıklarının önemli bir nedenidir. Kendini baskı altında hisseden kişilerde cilt kuruluğu daha sık görülür. Cilt kuruluğunuza çözüm bulmak için satın alabileceğiniz pek çok seçenek mevcuttur. Bunları seçebileceğiniz gibi eğer sizi çok rahatsız hissettiriyorsa dudak üstü kırışıkları için kallojen doku enjeksiyonları  da yapılmaktadır. Estetik cerrahinin sunduğu yüz gerdirme seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz