Ana SayfaCilt BakımıDudak Peelingi Nasıl Yapılır?

Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?

-

Yüzün incisi dudakların daha da güzel görünmesini sağlamanın en kolay ve doğal yolu peeling yapmaktır peki dudak peelingi nasıl yapılır?

  • Doğal Dudak Peelingi Yapımı

Makyajsız görünümde bile yüzü sağlıklı gösteren en önemli yer dudaklardır. Peki ruj sürmeden bile dudakları nasıl sağlıklı gösterebilir, günümüz trendlerinden mat rujları pürüzsüz şekilde nasıl sürebiliriz? Tüm bu soruların cevaplarını hazır markalarda aramak yerine evlerinizde bulunan doğal ürünlerle bulabilirsiniz.

  • Dudak Peelingi Tarifi
  • Zeytinyağı
  • Bal
  • Şeker / karbonat

Küçük bir kapta karıştırılan bu üç ürünü dudaklarınıza fazla bastırmadan dairesel hareketlerle ovuşturarak uygulayın. Şekerin granüllü yapısı sayesinde dudaklarınızı ölü derilerden arındırmış olacaksınız. Aynı zamanda kullandığınız zeytinyağı sayesinde de dudaklarınızı bir yandan besleyeceksiniz.

Şeker yerine tuz yahut karbonat kullanımı da granüllü yapısı sayesinde dudaklarınızı ölü deriden arındırmada yardımcı olur.

Yağ, granüllü; şeker, tuz ya da karbonat ve baldan oluşan peelinginizi bir kaba koyarak sonraki kullanımlarınız için muhafaza edebilir böylece her seferinde peeling için yeni bir karışım yapmaktan da kurtulabilirsiniz.

Malzemelerde zeytinyağını Hindistan cevizi yağı ya da badem yağıyla da değiştirebilir ve Türk kahvesini de tarifinize dahil edebilirsiniz. Kahve cildi yumuşatıp parlaklık kazandırırken aynı zamanda dudakların daha dolgun görünmesine yardımcı olur.

Dikkat etmeniz gereken bu işlemi sıklıkla tekrarlamamak ve gün içinde de peelingi yaptıktan sonra da sık sık dudaklarınızı nemlendirmek.

  • Diş Fırçası

Peeling hazırlamaya ve uygulamaya vaktiniz yoksa ya da üşeniyorsanız diş fırçanızı fazla bastırmadan dudaklarınızda yuvarlak hareketlerle gezdirebilirsiniz bu sayede dudaklarınız hem kan dolaşımını hızlandırdığınız için daha canlı görünür hem de süreceğiniz ruj için temiz bir zemin oluşturmuş olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz