Home Kişisel Bakım Dolgun Kaşlar İçin Microblading Kıl Tekniği

Dolgun Kaşlar İçin Microblading Kıl Tekniği

0
dolgun kasli kadin

Son yılların kaş modası dolgun, yüz şekline uyumlu ve doğal görünümlü kaşlardır. Eğer kişinin kaş yapısı dolgun bir şekil almaya uygun değil ise kalıcı makyaj uygulamaları ile istenen şekil elde edilebilmektedir. Ancak artık kalıcı makyaj yerini microblading kıl tekniği uygulamasına bırakmış durumdadır.

Microblading kıl tekniği, kılların gidiş yönüne doğru cilt altına pigment boyanın enjekte edilmesi ile kıl gibi ince çizgiler çizerek kaşa şekil verme yöntemidir. Kullanılan boyalar dövme yapılırken kullanılan boyalardan farklıdır ve dövmeye göre cildin daha üst katmanına uygulanmaktadır. Uygulamanın başarısı uzmanın el yeteneğine ve kullanılan boyanın kalitesine bağlı olarak değişmektedir.

Uygulama yapılacak kaş için öncelikle şekil belirlenmektedir. Şekil belirlenirken altın oran tekniği kullanılarak kaşın başlaması, bitmesi ve yüz şekline göre kavislenmesi gereken noktalar işaretlenmektedir. Belirlenen bu noktalar dikkate alınarak kaş şekli seçilmektedir. Uygulanacak olan alan lokal olarak uyuşturulmaktadır. Bu konudaki uzman kişi microblading kalemi ve ucundaki iğneler sayesinde kaş kılları yönünde çizgiler çizerek belirlenen şekli uygulamaktadır. Uygulama sonrası çok açık tenler haricinde kabuklanma ya da kızarıklık oluşmamaktadır.

Kaşları seyrekleşmiş, 90’lı yılların incecik kaş modasından sonra kaşları küsüp artık kalınlaşmayan ya da çeşitli hastalıklar nedeniyle kaşları tamamen dökülmüş kişiler bu yöntem ile dolgun kaşlara sahip olabilmektedirler. Bu yöntem sayesinde şimdiye kadar uygulanan tüm yöntemlere göre daha doğal sonuçlar elde edilmektedir. Mikroblading kıl tekniği uygulamasının kalıcılığı yaklaşık bir yıldır. İstendiği taktirde işem tekrarlanmakta ya da rötüş yapılmaktadır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version