Ana SayfaEstetikDolgu İle Yüz Dolgunlaştırma

Dolgu İle Yüz Dolgunlaştırma

Botox Değil Dolgu...

-

Dolgu İle Yüz Dolgunlaştırma: Zayıf ve ince yüz hatlarına sahip kişiler yüzlerine dolgunluk vermek adına dolgu ile yüz dolgunlaştırma uygulamalarına başvurabilirler. Dolgu uygulamaları ameliyat gerektirmeden yapılan estetik uygulamalar içerisinde son yıllarda özellikle önemli bir oranda ön plana çıkmıştır. Dolgu ile yüz dolgunlaştırma işleminin cerrahi bir operasyon gerektirmemesi, kısa sürede mükemmel sonuçlar vermesi ve beğenilmediği takdirde geri dönüşümü olması gibi oldukça önemli avantajları bulunmaktadır. Üstelik hastaya İstediği form verilmektedir. Dolgu enjeksiyonları ile yüze dolgunluk verilebileceği gibi ince kırışıklar da giderilebilmektedir. Çökük yanaklar ve göz altı çukurlukları doldurabilir ve bunun gibi birçok hacim kayıpları giderilebilmektedir.

Hangi Materyaller Kullanılır?

Yüz dolgusu için bugün tıbbın gelindiği son noktada kullanılan en uygun madde hyaluronik asit içeren ürünlerdir. Bu madde insan vücuduna yabancı bir madde değildir ve dolgu ile yüz dolgunlaştırma işlemlerinde güvenle kullanılır. İnsanın kendi vücudunda zaten var olan bir maddedir ve vücudun içine bu madde uygulandığı zaman vücut bunu yabancı bir madde olarak algılamaz ve alerjik reaksiyonlar gelişmez. Bu özelliği sayesinde güvenli bir şekilde vücudun bütün bölgelerinde kolaylıkla uygulanabilir. Su tutucu özelliği sayesinde kırışıklıkları açar ve vücutta istenilen hacmi sağlar. Dolgu uygulamaları için kullanılan bir diğer maddede kalsiyum hidroksit maddesidir. 1-1.5 sene arasıdır kalıcılık süresi. Hyaluronik asitin avantajından dolayı bu madde çok fazla kullanılmamaktadır.

Ne Kadar Kalıcıdır?

Yüz estetiği için uygulanan dolgu maddeleri muayenehane koşullarında gerçekleştirilmelidir. İşlemden önce uygulama yapılacak bölgenin krem ile uyuşturulması sağlanmalıdır. İşlem kısa bir işlemdir. 10 ve 20 dakika arasında sürebilen bu işlem sonrasında birkaç günlük ödemler olabilmektedir. Yüz dolgusu kalıcılığı yapıldığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Dolgu ile yüz dolgunlaştırma işleminde elmacık ve yanak dolgusu için 18 ve 24 ay arasında kalıcılık ,  dudaklara yapılan dolgularda ise daha az kalıcılık süreleri vardır.

Ne İçin Yapılır?

Ameliyatsız estetik işlemleri arasında olan dolgu ile yüz dolgunlaştırma işlemi son zamanlarda oldukça sık olarak uygulanan işlemlerdir. Dolgu işlemlerinin kullanım alanı ise çok fazladır. En çok tercih edilen neden ise yüzdeki kırışıklıkların giderilmesidir. Göz çevresinde ve kaz ayaklarında oluşan kırışıklıklarda dolgu uygulaması oldukça etkilidir. Ayrıca alındaki çizgileri gidermede de mükemmel etkiler gözlenir. Dolgu ile yüz dolgunlaştırma işlemi yanak bölgesindeki hacim kayıpları için oldukça etkili sonuçlar verir. Yanak bölgesindeki hacim kayıpları giderilir ve istenirse fazladan dolgunluk da verilebilir. Elmacık bölgesindeki yetersizlikler de dolgu uygulaması ile giderilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz