Ana SayfaHastalıklarDolaşım Bozukluğu Nedir?

Dolaşım Bozukluğu Nedir?

-

Sağlıklı insan vücudunda kan dolaşı düzenli bie şekilde işler. Dolaşım sistemi ile hücrelere kan ve oksijen taşınır. Vücuttaki atık ve karbondiyoksitler dolaşım sistemi ile dışarı atılır. Dolaşım bozukluğu tehlikeli bir hastalık olup mutlaka tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık durumudur.

Dolaşım Bozukluğu Rahatsızlığı Belirtileri Nelerdir ?

Dolaşım bozukluğu rahatsızlığı yaşayanların bacaklarında ağrılar meydana gelir. Kesik kesik topallamaya başlar. Kol ve bacak bölgesinde uyuşmalar oluşur. Kişi kendini halsiz hissetmeye başlar. Yüz kasları bozulmaya başlar. Yüzde sarkmalar ve konuşma bozuklukları yaşanır. Felç olma riski oldukça yüksektir. El ve ayak bölgesinde şişme ve soğukluk görülür. Nabız düşmeye başlar. Bacaklar renk değiştirir. Cilt mavi renge bürünür. Erkeklerde belden aşağısı işlemez hale gelir.

dolaşım bozukluğu 2

Dolaşım Bozukluğu Sebepleri Nelerdir ?

Dolaşım bozukluğu rahatsızlığının birçok sebebi olabilir. Damar sertleşmesine bağlı olarak ortaya çıkabilir. Sık spor yapmayanlarda dolaşım bozukluğu daha sık görülür. Dar pantolon giymek dolaşım bozukluğu rahatsızlığını tetikler. Stres altında yaşayan insanlarda dolaşım bozukluğu görülme olasılığı yüksektir.

Dolaşım Bozukluğu Rahatsızlığı Nasıl Tedavi Edilir ?

Dolaşım bozukluğu için doğal tedavi yöntemlerini kullanabilirsiniz. Düzenli olarak spor yapmak önemlidir. Özellikle beslenmeye çok dikkat etmek gerekir. Balık yağı kan dolaşımını hızlandırır. Bu yüzden haftada bir balık tüketmek gerekir. Elbise giyerken dar elbiseler giymemeye özen göstermeliyiz. Kan dolaşımını hızlandıracak besinler tüketmeye özen göstermeliyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz