Ana SayfaHediyeDoğum Yapan Arkadaşınız İçin Alternatif Hediye Önerileri

Doğum Yapan Arkadaşınız İçin Alternatif Hediye Önerileri

-

Hediyenin en güzeli ihtiyaca uygun olandır. Öyle ise bir süre önce doğum yapan arkadaşınızın ihtiyacı olanlar neler onlara bakalım.

1- Uyku hediye edin. Yeni doğum yapmış bir kadının en büyük ihtiyacı uykudur. Bebeğini emzirdikten sonra arkadaşınızın uyumasını sağlayın ve bebeğe bir kaç saat siz bakın. Hatta anneden sütünü sağıp bırakmasını isteyebilirsiniz. Böylece bir sonraki öğünde bebeği biberon ile doyurabilir, arkadaşınıza uyuması için daha çok zaman verebilirsiniz.

2- Kuaföründen randevu alın. Tüm zamanını bebeğinin bakımına ayıran yeni annenin aklına bile gelmez kendi bakımı. O nedenle kuaföründen saç bakımı, manikür ve pedikür randevusu alıp o kuafördeyken bebeğine bakabileceğinizi söylerseniz arkadaşınız çok mutlu olacaktır.

dogum hediyesi

3- Masaj hediye edin. Doğumdan sonra vücudu, şişlikler, emzirme, dikiş gibi nedenlerle masaj yaptırmak için uygun olmayabilir. Ancak ayak masajı yaptırmamak için bir sebebi yoktur. Siz bebeğine bakarken, arkadaşınız da son dönemde oldukça popüler olan refleksoloji masajı ile  hem biraz rahatlayacak, hem de ev ortamından uzaklaşmak iyi gelecektir.dogum hediyesi

4- Romantik bir yemek organize edin. Eşi ile görüşüp yakın bir restoranda rezervasyon yaptırabilirsiniz. Siz bebekleri ile ilgilenirken yakın zamanda ebeveyn olmuş arkadaşınız da eşi ile başbaşa yemek yiyebilir. Arada bebeğin iyi olduğunu, huzur içinde uyuduğunu bildiren mesajlar atarsanız arkadaşınız kendini rahat hisseder ve yemeğin tadını çıkarabilir. Emin olun bu hediyeyi ömür boyu unutmayacaklardır.

5- Kahvaltı hazırlayın. Ortak arkadaşlarınızı da davet edeceğiniz bir kahvaltı organize edin. Bu organizasyon için kendi evinizi ya da başka bir mekanı tercih edebilirsiniz. Ama kesinlikle arkadaşınızı arayıp “kızlarla sana kahvaltıya geliyoruz” demeyin. Yoksa bu girişim hediye olmaktan uzaklaşır. Yeni anneler çoğu zaman kahvaltıyı çok hızlıca, yarım yamalak yaparlar. Bebeğin ihtiyaçlarına öncelik veren anneler kahvaltılarını keyifle yapamaz hatta çoğunlukla sıcak çay bile içemezler. Arkadaşınız ortak arkadaşlarınızla sohbet edip kahvaltısını uzun uzun yaparken, bebeği ile ilgilenirseniz, ona özlemiş olduğu keyifli bir zaman dilimi hediye etmiş olursunuz.

Önerilerden anlaşılacağı gibi arkadaşınıza verebileceğiniz en güzel hediye “zaman” olacaktır. Bebeğine bakarak kendisine ya da sevdiklerine zaman ayırmasını sağlarsanız onun için unutulmaz bir hediye hazırlamış olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz