Ana SayfaMakyajDoğru Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

-

Güzel görünmek her bayanın hakkıdır. Güzel görünmek için kişisel bakım ve temizliğin yanında makyaj yapmak gerekir. Makyaj yüzümüzdeki ışığın yansımasını sağlayacaktır. Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır. Bu yüzden bakım yapmak makyaj yapmak kadınların sahip olduğu güzellikleri gözler önüne serer.

Makyaj doğru biçimde yapıldığı zaman güzelliğiniz ön plana çıkar. Makyaj hataları sizin rüküş görünmenizi sağlar. Bu yüzden makyaj yaparken dikkat etmek gerekir. Doğru makyaj tekniklerini uzmanlar şu şekilde açıklamaktadır:

  • Makyaja hazırlanma evresi çok önemlidir. Bu evrede cildi makyaja hazırlamalısınız. Cilt temizleme toniği ile cilt temizlenmelidir.  Cilt temizlenirken güneş ışınlarından korunmak gerekir. Bu yüzden mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır.
  • Temizlenen cilt için kesinlikle fondöten kullanılmalıdır. Fondöten sünger ile uygulanmalıdır. Fondöten süngerleri her sürüm işleminden sonra temizlenmelidir.  Fondöten sürerken odanızın ışıklandırması iyi olmalıdır. Tercih ettiğiniz renk ile cildinizin rengi uyumlu olmalı cildiniz sırıtmamalıdır. İnce bir tabaka halinde uygulanmalıdır. Fondöten sonrası parmaklarınızla cildinize masaj yaparak cildinizin her noktasının fondöteni emmesini sağlamalısınız. Cilt üzerinde lekeleri kapatmada siyah noktalarla mücadelede fondöten önemlidir.
  • Fondöten sonrası pudra uygulaması yapmalısınız. Pudra fondöten üzerine sürülecekse şeffaf olmasına dikkat edilmelidir. Pudra da fondöten gibi cilt renginizle uyumlu olmalıdır. Pudra fırçası ile ince tabaka şeklinde sürülmelidir.
  • Makyaj maskara ve allık uygulaması ile bitirilir. Maskara ve allıklar abartılmadan sürülmelidir.

[irp posts=”6540″ name=”Makyaj Yaparken Hangi Sıralamayı İzlemeliyiz ?”]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz