Ana SayfaModaDoğru Kuaför Nasıl Seçilir?

Doğru Kuaför Nasıl Seçilir?

Herkesin bir kuaförden bekledikleri aynı olmayabilir. Peki sizin için önemli olan hangisi?

-

Uygun bir kuaför salonu seçmek her zaman basit değildir. Size en yakın kuaför salonu, saçınızın ihtiyaçlarını anlayan stilistlere sahip olmayabilir. Ya da herkesin uğradığı salon, özel ihtiyaçlarınız için en büyük hayal kırıklığı haline gelebilir. Bir kuaför salonu seçmek; bir kaçını denemeye, ambiyansı hissetmeye ve peşinde olduğunuz saç sonuçlarına ulaşmaya bağlıdır.

Bir kuaförde ilk değerlendirmeyi yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.
#Hangi Kuaför Salonunu Ziyaret Etmek İstediğinize Karar Verin 
Öneriler için arkadaşlarınıza veya ailenize sorun. Ya da internetten kuaför salonlarına bakın. Hangi saç salonlarının size ait olduğunu görmek için adresleri kontrol edin. İlk önce yerel salonlar denemeye değer, çünkü size yakın olan bir salonu beğenirseniz, ulaşım açısından zorluğu ortadan kaldırır. Bu durum her zaman işe yaramaz ama en azından bakmaya değer.
Yerel alışveriş merkezlerine gidin ve orada ne tür salonların olduğunu kontrol edin.
Bir kuaför salonunun, sadece merkezi bir iş bölgesi caddesinde olmasının oraya gitmek için en iyi yer olması gerektiğine inanmayın.
#Hizmetlerinin Neler Olduğuna Bakın
Çeşitli servislerin fiyatlarına bakın ve bunları, bulunduğunuz diğer bazı salonların fiyatları ile karşılaştırın. Salondaki fiyatlar aracılığıyla neyin makul olduğunu kendi içinizde düşünün. Makul olduklarını düşünmüyorsanız, o salon hiçbir işe yaramaz. Diğer yandan, eğer makul ise, yeri deneyebilirsiniz.
Özel fırsatlar hakkında bilgi alın. Birçok iyi stilist, bir süre düzenli olarak katılırsanız size ücretsiz bakımlar, saç kesimleri veya şekillendirme ile sonuçlanabilecek bir tür düzenli müşteri anlaşması sunacaktır.
#Kuaför Salonunun Temizliğine Bakın 
Kuaför salonunun sunumuna bir göz atın. Her yer temiz ve düzenli olmalı. Fırçaların ve tarakların nasıl temiz tutulduğuna dikkat edin. Bunların ne sıklıkta silinip süpürüldüğünü anlamak için tezgah üstlerine ve zemine bakın. Personel önlüklerinin temizliğini kontrol edin. Lavaboların ne kadar temiz olduğuna bakın.
İçeri girer girmez resepsiyonda bir personel bulunmalıdır. Sizi sıcak karşılıyorlar mı? Birileri size hızlı bir şekilde yardım etmek için müsait mi? Ya da uzun bir süre beklemeniz  mi gerekiyor? Bu tarz gözlemler size nasıl hizmet sağlanacağının bir göstergesidir. İlk tepkiye güven.
kuaför
#Personele Bir Göz Atın 
Personel saygılı olmalı ve kendisini akıllıca sunmalıdır. Profesyonelliğin standartlarını karşılamalı, arkadaşça davranmalı ve konuşmasını güzel yapabilmeli.
#Saç Bakım Ürünleri Yelpazesine Hızlıca Bakın
Bir kuaför salonu sadece profesyonel ürünler kullanmalıdır (bu eczanede bulacağınız ürünler anlamına gelmez). Ürünler yeni ve temiz olmalı. Fiyatları da kontrol edin; eğer isterseniz ürünleri alabilecek misiniz mesela?
#Diğer İnsanların Saçlarına ve Saçlarının Kalitesine Bir Göz Atın 
Müşterilerin kuaför salonundan çıktığı anda saçlarının kalitesini inceleyin. Bir iki günde yargılayıp karar vermeyin. Çünkü tüm müşterilerin saçlarını iyi gösterme yetenekleri yok. Her şey, görünümü korumak için kullandıkları ürünlere ve renklerin ne kadar süre kaldıklarına bağlıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz