Home Saç Bakımı Doğal Yoldan Saç Düzleştirme Yöntemleri

Doğal Yoldan Saç Düzleştirme Yöntemleri

0
dogal sac duzlestirme

Kadınların en çok önem verdikleri şeylerden biri de saçlarıdır. Herkesin saçları farklı renk, yapı ve şekilde yer almaktadır. Ancak çoğu kadın saçlarının düz olmasını amaçlamaktadır. Düz saça sahip olabilmek için pek çok yönteme başvurmaktadırlar. Bu yöntemler yüksek ısı gerektiren düzleştiriciler, fön makineleri veya ütü ile saçların düşleştirilmesidir. Bunun yanı sıra birkaç ay kalıcı olan kuaförler tarafından yapılan yüksek maliyetli yöntemler de bulunmaktadır. Ancak bütün bu işlemler saçın doğal yapısına zarar vermekte kırılma, kabarma ve çatallanma gibi sorunlara sebep olmaktadır. Bu nedenle tüm kadınlar doğal yoldan saç düzleştirme yöntemleri aramaktadır.

Saç Düzleştirmede Etkili Doğal Yöntemler

Saç düzleştirme amacıyla evde yapılabilecek doğal yöntemler ile daha düz saçlara sahip olabilirsiniz. Doğal yöntemlerle saç düzleştirme yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Haftada 2 kez tekrarlanan uygulamalar ile düz saçlara sahip olabileceğiniz Hindistan cevizi sütü ve limon suyu karışımını saçlarınıza uygulayın ve yarım saat bir havlu yardımıyla sarıp bekletin. Ardından saçlarınıza uygun yapıdaki şampuanla saçlarınızı yıkayın.
  • Bir başka yöntemde süt ve su karışımından yapılan karışımdır. Yarım su bardağı sütü kaynatın ve üzerine yarım su bardağı su ilave edip sprey şişesine doldurun. İyice çalkalayın. Saçınızı yıkamadan önce spreyi saçınıza sürerek yarım saat bekletin. Ardından saçlarınızı şampuanlayıp durulayın. Bu işlemi haftada 3 defa tekrar etmelisiniz.

Saç düzleştirmede doğal yöntem olarak uygulanan başka bir yöntem de zeytinyağı uygulamasıdır. Tencereye su ilave edin. Ardından suyun içerisine başka bir kap içerisinde zeytinyağı koyun. Kaynamaya bırakın. Ardından sıcak zeytinyağını saçınıza masaj yaparak uygulayın. Yarım saat kadar saçınızda bekletin ve şampuanlayıp durulayın. Bu işlemi haftada 2 kez tekrar edin.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version