Ana SayfaCilt BakımıDoğal Tüy Dökme Yöntemleri

Doğal Tüy Dökme Yöntemleri

-

Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan istenmeyen tüyler için şimdiye kadar birçok tıbbi ilaçlar ve lazer tedaviler geliştirildi ama bütün bu ilaçlar ve tedaviler çok pahalı ve acı çekmenize sebep olabiliyor. Sizde eğer istenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız üstelik bunu yaparken sağlıklı ve doğal yollarla yapmak istiyorsanız işte sizin için önereceğimiz birkaç çözüm.

Limon Ve Tuz Karışımı

Yapmak istediğiniz bu karışımı kullanmadan önce uygulama yapacağınız bölgedeki kılları temizlemeniz gerekmektedir. Herhangi bir kabın içerisine 1 limon sıkılarak üzerine 2 çay kaşığı tuz ilave edilir. Daha sonra önceden temizlemiş olduğunuz bölgeye bu karışımı sürerek limon ve tuzun kıl köklerinize inmesi sağlanır kıl köklerinize inen limon ve tuz karışımı kıl köklerinizi zaman içerisinde güçsüzleştirecektir. Fakat bu işlemi yaparken limon ve tuz nedeniyle uygulama yapılan bölgede yanma hissede bilirsiniz böyle bir durumla karşılaştığınız zaman biran önce uygulama yaptığınız bölgeyi yıkayınız çün ki vücudunuz tar hiş olabilir. Bu karışımı düzenli olarak uyguladığınız takdirde kıl köklerinde zayıflama ve azalma göreceksiniz.

Bahçe Nanesi Çayı

Doğal tüy dökülmesi için yapılan bazı araştırmalara göre bahçe nanesi çayı içmekte vücutta aşırı kıllanmaya yol açan hormonların azaltılmasına büyük oranda yardım etmektedir. Bu çayı hazırlamak için gereken malzemeler ve yapılışı. Bir çay kaşığı bahçe nanesini alarak bir kabın içerisine koyun ve üzerine kaynamış su ilave edin kaynamış suyu ilave ettikten sonra yaklaşık olarak 10 dk. demlenmesini bekleyin demlendikten sonra içebilir siniz. Bu işlemi günde iki kez olmak üzere haftada beş gün içmeye çalışın düzenli olarak kullandığınız zaman etkisini görmeye başlayacaksınız.

Bakla

Doğal olarak tüy dökmenin bir diğer yolu da bakla; bakla kabuklarını yarım çay bardağı olacak şekilde sıkınız daha sonra elde ettiğiniz suyu istenmeyen bölgedeki tüylerinize uygulayınız yaklaşık 30 dk. bekledikten sonra temizleyiniz düzenli olarak kullanıldığı zaman kıl köklerinizi güçsüzleştirdiği görülmüştür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz