Ana SayfaMakyajDoğal Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır?

Doğal Gündüz Makyajı Nasıl Yapılır?

-

Gündüz makyajının amacı genellikle doğal özellikleri vurgulamak, derideki kusurları ve lekeleri gizlemek, taze bir görünüm elde etmektir. Gündüz makyajı görünümleri genellikle akşam veya gece görünümlerinden daha inceltilir, çünkü güneşin doğal ışığı ağır makyajı daha belirgin hale getirir. Bununla birlikte, gün boyunca yüzünüzdeki makyaj çok kalın olmadan uzun süre kalıcı olmalı ve bir dahaki sefere makyajınızla gündüz güzel bir görünüm elde etmek istediğinizde aşağıda verilen tavsiyelere uymalısınız.

Yüzünü yıka

Cildinizin sağlığı ve daha uzun ömürlü makyaj amacı taşımak için her sabah yüzünüzü yıkayarak başlayın. Yüz için tasarlanmış nazik bir krem ​​veya jel temizleyici kullanmalısınız.

Temizleyiciyi 30 saniye boyunca cildinize masaj yapın, dairesel bir hareketle kullanın ve ılık suyla iyice yıkayın.

Cildinizi nemlendirin

Tonikler, serumlar, göz kremleri veya sadece temel bir nemlendirici yüz losyonu kullanabilirsiniz. Kuruyu önlemek için, her yıkadığınızda yüzünüzü nemlendirmelisiniz. Nemli bir yüz, gün boyunca yüzünüzü daha sağlıklı bir durumda tutacaktır.

Güneş kremi uygulayın

Bu işlem yaz aylarında özellikle önemlidir, ancak yıl boyu güneş kremi sürmeniz gerekir. En az 15 SPF’ye sahip geniş spektrumlu bir güneş koruyucu seçin ve yüzünüze, boynunuza ve kulaklara eşit bir şekilde uygulayın.

Güneş kremi ve güneşten korunma alışkanlıkları cildinizi cilt kanseri, çiller, kırışıklıklardan ve erken yaşlanmaya karşı koruyacaktır.

Kapatıcı kullanın

Kapatıcı temellere benzer, ancak kızarıklık, kusur ve lekeleri kapatabilme kabiliyeti daha da yüksektir. Gözlerinizin altına ve tüm lekelere az miktarda kapatıcı uygulayın ve daha sonra ince bir şekilde onu harmanlamak için parmaklarınızı kullanın.

Biraz fazla allık

Bir kez yüzünüzü hazırladıysanız, yapmak istediğiniz mükemmel ve pürüzsüz bir cilt ile dışarı çıkmaya hazır olursunuz. Ancak, yanaklarınıza ve dudaklarınıza bir miktar renk katmak ve gözlerinizi daha ön plana çıkarmak isterseniz, bunu bazı temel kozmetikler ekleyerek yapabilirsiniz. Fırça ile, yanak kemiklerinin üzerinden küçük bir allık uygulayın, sonra allıkları cildinize sürmek için fırçayı kullanın.

Dudaklarınıza biraz renk katın

Gündüz makyajı için mutlaka doğal parlaklık veya parlak renk seçmeniz gerekmez ve biraz daha cesur görünmek isterseniz dudak kalemi olmadan bir krem ​​ruj deneyin. Uygulandıktan sonra ruju karıştırmak için parmağınızı kullanın.

Gündüz makyajı yaparken bir ruj rengi seçmek için, doğal dudak rengine benzer bir tonda fakat renginin ve parlaklığının biraz daha fazlasına sahip bir renk kullanın.

Bir miktar maskara uygulayın

Öncelik olarak kirpiklerle başlayarak, kirpiklerinizin tabanına maskara yerleştirin ve kirpik ipuçlarına doğru ilerlediğinizde fırçayı ileri geri hareket ettirin.

Soluk teniniz yoksa, gözlerinize dikkat çekmek için siyah bir rimel uygulayın.

Göz farı

Gözlerinizin iç köşesinden merkeze kadar göz kapağınıza açık mor veya kahverengi bir göz farı sürün. Göz kapağının dış kısmındaki alt köşesine (kaş çizgisine değil) orta derecede kahverengi bir göz farı uygulamak suretiyle gözünüze derinlik katın. Bu renkleri birbirine karıştırmak için temiz bir fırça kullanın.

Aynı zamanda alt kirpik çizgisinin dış köşesine orta kahverengi bir göz farı solüsyonu uygulayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz