Ana SayfaDiyetDiyetinizi Renklendirin

Diyetinizi Renklendirin

-

Diyet yaparken neredeyse herkes sıkılır ve diyetten vazgeçer. Lakin yaptığınız diyeti renklendirmek sizin elinizde. Unutmamalısınız ki diyet denilen olgu aslında sağlıklı ve yeteri kadar beslenmedir. Ne yerseniz yiyin az miktarda ve sağlıklı olarak yediğinizde diyet yapmış olursunuz. Diyet yaparken dikkat edilecekler arasında renkli beslenme vardır. Özellikle sebze ve meyvelerin etkin olması gereken diyetinizin renklenmesi için bu besinler yeterli olur.

Yeşil Yapraklı Sebzeler

Diyet yaparken yemeklerinizin pek çoğu sebze olmalıdır. Özellikle yeşil yapraklı sebzeler size hem zayıflama konusunda yardımcı olacaklar hem de çok daha sağlıklı beslenmenize neden olacaklardır. Yeşil sebzelerin yemeklerini yapabilir ya da onları salata gibi çiğ olarak tüketebilirsiniz. Yemekleri pişirirken yaptığınız uygulamalarla diyette önemlidir. Eğer çok yağlı şekilde yemek pişiriyorsanız ne kadar sebze yerseniz yiyin diyet yapmış olmuyorsunuz. Sebzeleri haşlayarak ya da buharda pişirerek tüketmeniz diyetinize daha uygun olacaktır.

Turuncu Gıdalar C Vitamini İçermektedir

Turuncu GidalarDiyet yaparken yememiz gerekenler arasında renkli meyveler ve sebzeler de vardır. Karoten bakımından zengin olan havuç diyette tüketilirken dikkat edilmelidir. Havuç içerisinde şeker barındırmaktadır. Diyetinizde mandalina ve portakal gibi turuncu ve bol C vitamini içeren besinler de bulunmalıdır. Lakin bu meyveler de şeker içermektedir ve belli oranlarda tüketilmeli ve aşırıya kaçılmamalıdır.

[irp posts=”1778″ name=”Doğru Beslenmenin Renkleri”]

Kırmızı Sebzeler Ve Meyveler

kirmizi meyve sebzeDiyetinizi renklendirme aşamasında kırmızı renkli besinleri de unutmamak gerekmektedir. Kilo vermek için yaptığınız diyetinizde özellikle domates en önemli kırmızı sebzeler arasındadır. Özellikle salatalarınızın içerisinde yeşil sebzeler ile birlikte kırmızı bir domates olursa hem gözünüz hem de karnınız doymuş olur. Ayrıca diyetiniz de renklenmiş olur. Diyet yaparken pek çok besinden yararlanırken kırmızı meyvelerden de ara öğünlerde yararlanabilirsiniz. Kiraz, karpuz, böğürtlen ve benzeri meyveleri belli oranlarda tüketebilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekenlerden biri ise özellikle yaz aylarında sık tüketilen karpuzdan çok az miktarda yemenizdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz