Ana SayfaDiyetDiyet Yemekleri

Diyet Yemekleri

Diyet Yemekleri Nelerdir?

-

Diyet Yemekleri İçin: Diyet vücuduna özen gösteren kadınlar için oldukça tanıdık bir kelimedir. Hele ki kilo almaya müsait bir yapınız varsa eğer zaman zaman diyetlerle haşır neşir olmuşsunuzdur mutlaka. Ancak diyet yaparken aç kalmak istenen bir durum değildir. Onun için diyet yemekleri tok tutan yiyeceklerden oluşursa diyet zamanını hem daha rahat geçirmiş olursunuz hem de açlığın verdiği psikolojik sorunları yaşamamış olursunuz.

Proteinin Önemi

Eğer ki diyetteyseniz ama aynı zamanda aç kalmak da sizi geriyorsa ve aç olduğunuz zaman siz siz değilseniz bu yazımız tam da size göre. Yazımızı okumaya devam edin. Öncelikli olarak şunu belirtelim ki diyetteyken protein ağırlıklı beslenmek oldukça önemli bir husustur. Çünkü protein ağırlıklı beslendiğiniz zaman hem tok kalmış olursunuz hem de vücudunuzda birikecek yağları önlemiş olursunuz. Bu yemekler arasında mutlaka bulundurulması gereken proteinler vücutta yağlanmaya sebep olmadan vücuda enerji verirler. Aynı zamanda da ek olarak sizi oldukça tok tutarlar.

Tok Tutan Yumurta

Diyette olan kişiler hem kilo vermek hem de aç olmamak isterler. Bu tabi ki herkesin isteğidir ancak bunu gerçekleştirmesi biraz zordur. Ancak bunu gerçekleştirebilmek için proteinler adeta imdadımıza yetişiyor. Proteinler hem tok tutarken hem de yağlanmamanızı sağlıyor. Proteinler içinde en sağlıklısı ve en ucuzu yumurtadır. Kahvaltılarının vazgeçilmezi olan yumurtanın sarısının yağ oranı yüksektir ancak beyazında yağ oranı oldukça düşüktür. Ancak yumurtanın beyazı pek sevilmediği için sarısını da yiyebilirsiniz. Sabahları yumurtayla yapılan kahvaltılar sizi uzun saatler tok tutacaktır.

Etler: Etler de yine tok tutan protein yapısıyla bu yemeklerinin vazgeçilmezidir. Ancak etlerin ızgarada yapılması gerekiyor. Haşlama da yapılabilir. Ancak tavada kızartma olarak yapmamanız gerekiyor.

Kinoaa: Kinoa son zamanlarda popüler olan besin değeri yüksek yiyeceklerden. Kinoa’dan yapılan kısır oldukça güzel olan diyet yemekleri arasındadır. Kinoa’yı normal kısır yapar gibi karıştırma kabına alıp üzerine kaynamış suyu döküp suyu çekinceye kadar kapağı kapalı bir şekilde bekletiyorsunuz. Sonrasında ise dilediğiniz kısır malzemelerini koyup karıştırarak kısırınızı hazırlıyorsunuz.

Sebzeler: Sebzeler diyet yemekleri arasında vazgeçilmezlerden olmalıdır. Özellikle yeşil sebzeler sağlık açısından oldukça faydalı yiyecekler olup en az haftada iki kere sofranızda bulundurmanız sağlığınız için yararlı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz