Home Kişisel Bakım Dişlerimin Parlak Görünmesini Nasıl Sağlarım?

Dişlerimin Parlak Görünmesini Nasıl Sağlarım?

0
dis parlatma

Her insan dişlerinin sağlıklı olmasını beyaz görünmesini ister. Peki siz dişlerinizin parlak görünmesini nasıl sağlarsınız? Sosyal hayatınızda kendine güvenen birisi olmak ve insan ilişkilerinde başarılı olmak istiyorsanız dişlerinizin görünümü çok önemlidir. Çünkü her ortamda sizi ön plana atacak olan ilk özelliğiniz dişlerinizin beyazlığıdır. İnsanlar sizinle karşılaştığında ilk olarak dişlerinizin beyazlığına bakacaklardır. Ancak dişlerin beyaz olmasını sağlamak; hem zaman açısından hem de maddi açıdan sizleri zorlayabilir. Bu da akıllara doğal yollarla diş nasıl beyazlar sorusunu getirmektedir. Siz de doğal yollarla dişlerinizi beyazlatarak daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yediklerinize dikkat etmelisiniz

Öncelikli olarak dişlerinizi beyazlığını kaybetmesine neden olan yiyecek ve içeceklerden uzak durmalısınız. Asitli ve alkollü içecekler diş minenize zarar vererek sararmasına neden olmaktadır. Bunun yanında tütün ürünlerini ve şekerli yiyecekleri az tüketmeli, tükettikten sonra ağzınızı ve dişlerinizi temizlemelisiniz.

İşte size diş beyazlatma ipuçları

Ne kadar özen gösterirseniz gösterin, mutlaka dişlerinizde sararma oluşacaktır. Bu nedenle doğal yollarla diş nasıl beyazlar diye düşünebilirsiniz. Ancak doğal yollarla dişlerinizi beyazlatmaya çalışırken dikkat etmelisiniz. Örneğin karbonat, sofra tuzu ve sirke karışımıyla dişlerinizi beyazlatabilmenize rağmen; bu yöntem uzun vadede diş minenizi aşındıracağından çok sık kullanılmamalıdır. Bunun yanında tükürük sıvısının salgılanmasını arttıran, diş minelerinizde gözle görülür bir temizlik sağlayan elma, havuç, armut gibi yiyecekleri yeterli miktarda tüketebilir; çilek sayesinde de dişinizdeki basit lekeleri çıkarabilirsiniz. Herhangi bir besin tükettikten sonra şekersiz sakız çiğnerseniz, vücudunuz normalden daha fazla tükürük sıvısı salgılayarak ağzınızın içindeki asit seviyesini normale düşürür ve dişinize verilen zararları en aza indirger.

Artık sizler de doğal yollarla diş nasıl beyazlar sorusunun cevapları bildiğinize göre, bunları uygulayarak daha sağlıklı gülüşlere sahip olabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version