Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Moda Diş Macununun Kullanım Alanları

Diş Macununun Kullanım Alanları

-

Normalde diş macunu dişlerimizi fırçalamak için üretilen bir madde olmasına rağmen günlük hayatta da birçok kullanım alanı vardır. Bu kullanım alanlarına göz atalım:

Halı temizliği:

Halı temizliği yapmak için halıya sünger yardımıyla diş macunu uygulaması yapmak.

Boyanmış havlulular:

Havlular zerindeki boya lekelerini uğraşıp uğraşıp çıkaramıyorsanız bir de diş macunu ile temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Gümüş cilası:

Gümüş maddelerin hem kullanımı farklıdır. Çünkü gümüş temizliği hem çok zor hem de gümüş temizliğinde kullanılan maddeler fiyat açısından biraz pahalıdır. Bunlardan dolayı gümüş tepsinizi bir de diş macunu ile temizlemeyi denerseniz etkisini umduğunuzdan daha çok göreceksiniz.

Araba çizikleri:

Temiz ve yumuşak bir bezin üstüne diş macunu sıktığınız zaman ve bunu arabanızdaki çizik yerlere uygulayınız ardından ise temiz bir bezle aynı bölgeyi silin.

Termos bakımı:

Eğer termosunuz sık sık koku yapıyorsa; termosunuzun içine sıcak su koyup içine bir miktar diş macunu sıkıp sallayınız. Ardından ise termosunuzu dezenfekte etmeyi unutmayınız.

Poster asmak:

Diş macunu aynı zamanda tutkal olarak kullanılabilir. Apıştıracağınız posterin kenarlarına bir miktar uyguladığınız zaman size tutkal etkisini verecektir. Kolayca uygulanabildiği gibi duvardan da kolayca çıkarılabilir ve aynı zamanda duvarda iz yapmaz.

Demir temizliği:

Paslanan demirleri temizlemek için kullanılan bir alternatif ise diş macunu kullanımıdır.

Beyaz plastik:

Sararmış olan plastiklerinize bir miktar diş macunu uygulaması yapıldığı zaman plastiklerdeki beyazlama gözle görülür şekilde olacaktır.

Kirli eller:

Şimdiye kadar kullandığınız en iyi temizlik maddesinden bile daha iyi olabileceğini iddia ediyoruz.

Beyaz kumaş ayakkabı:

Eğer beyaz ayakkabılarınız sarardıysa ya da kirden artık renkleri gri gibi görünüyorsa üzülmeyin bu tarz kirlere karşı diş macununu kullanmayı deneyin. Uygulamasını ise eski bir diş fırçası ya da sünger ile ayakkabınızı ovalayarak yapabilirsiniz.

Ayakkabı içi:

Ayakkabılarınızdan ayak kokusu geliyorsa ya da ayakkabılarınızı çıkardığınız zaman ayakkabılarınızın içi pis görünüyorsa bu kirliliği diş macununun temizlik yöntemiyle halledebilirsiniz. Bu sayede ayakkabınız her zaman yeni alınmış gibi kokacaktır ve yeni alınmış gibi temiz duracaktır.

Masalardaki lekeler:

Çay ve kahve içtiğiniz bardakların altlarındaki ıslaklıklar masanıza her zaman iz bırakır ve siz bu izlerden ve lekelerden şikâyetçi iseniz çözümü diş macununda bulabilirsiniz.

Sivilce:

Sivilcenizin çıkacağını anladığınız anda o bölgeye diş macundan az bir şey uygulayın ve ardından durulayın. Bu şekilde anında bir sivilceye uygulama yapmış olup sivilce çıkmadan sivilceden kurtulmuş olacaksınız.

Gömleklerdeki mürekkep lekeleri:

Gömlek üzerinde kalemlerinizin bıraktığı mürekkep lekelerine biraz diş macunu uygulayın ve nu diş macununu gömlekte 24 saat boyunca bekletin ve sonra yıkayın. Lekelerin geçtiğine siz bile inanamayacaksınız.

Akıllı telefon ekranı temizliği:

Telefonunuzun ekran temizliğinde diş macununun temizleme etkisine başvurduğunuz zaman telefonunuzun ekranı pırıl pırıl olacaktır.

Güneş gözlükleri:

Gözlüklerdeki buğulanma her gözlük kullanıcı tarafından şikâyet edilen bir konudur. Bu buğulanmaya çözüm olarak gözlüğünüzün camına ince bir kat macun uygulayın ve iyice temizleyiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size...