Ana SayfaTeknolojiDijital Dünyadaki Kadınlar 'Dijital Topuklar Zirvesi'nde Buluşuyor

Dijital Dünyadaki Kadınlar ‘Dijital Topuklar Zirvesi’nde Buluşuyor

-

İletişim teknolojilerindeki hızlı gelişim dijital yaşamı ve sosyal medyayı bir anda haytımızın merkezi haline getirdi. Artık bilgiye daha kolay erişiyor, tüm dünyayı kolyaca takip ediyor, uzaktaki sevdiklerimizi ile görüntülü görüşüyor, alışverişimizi internet üzerinden gerçekleştiriyor, bunu yaparken her anımızı kare kare paylaşabiliyoruz. Peki dijital yaşam, sosyal hayatımızın bir paçası haline geliyorken insanlar yaptıkları paylaşımlardaki sorumluluklarının ve etki alanlarının farkındalar mı?  1 Kasımda gerçekleşecek Dijital Topuklar Zirvesi tam da bu sorulara yanıt arıyor.

İlki 2016 yılında gerçekleştirilen Dijital Topuklar, Türkiye’nin dört bir yanından içerik üreticilerini, marka ve ajans temsicilerini, e-ticaret girişimcilerini bir araya getirerek, dijital dünyayı daha iyi bir yer yapabilmenin yollarını araraken, dijital dünyada başarılı kadınların tecrübelerini katılımcılarla paylaşma fırsatı yaratıyor.  1 Kasımda Uniq Hall Maslakta gerçekleşecek organizasyonun ele alacağı konular şöyle:

  1. İçerik Kraliçedir: ‘Paylaşılası içerik’ nedir? Mobil tüketiciye göre içerik hazırlamanın püf noktaları nelerdir? Sosyal medya yayıncılığı nereye gidiyor?
  2. Paylaştıklarından Sorumlusun: Djital etik, şöhret ve itibar. ‘Büyük güç, büyük sorumluluk getirir’ , Sosyal medyanın yazılı olmayan kuralları.
  3. Girişimci Dijital Kadınların Yol Haritası: Dijital girişimciler için iş planı, küçük girişimcilerin dijital yönetimi, kadın girişimcilerin sorunları ve çözüm önerileri.
  4. Z Kuşağına Hitap Etmenin İncelikleri: Dijital neslin yazı ile imtihanı; az kelime ile çok şey anlatmak, sosyal medyada kişilik hakları ve sorumlulukları
  5. Yeniden Yazıyoruz: Dijital iletişimde toplumsal cinsiyet eşit(siz)liği, dijitalde feminizme dönüşüm.

Konusunda uzman 20’den fazla konuşmacının katılacağı Dijital Topuklar Zirvesinin biletleri Biletx’te satışta, kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz