Ana SayfaUzmanlarDetoxun Faydaları...

Detoxun Faydaları…

Detox Ne İşe Yarar?

-

DETOXUN FAYDALARI: İnsan vücudu sürekli bir kendini yenileme içerisindedir. Günlük yeme içme alışkanlıklarımız içindeki zararlı maddeler, kirli hava, kapalı ortamlar ve kullandığımız ürünlerin içindeki zararlı kimyasallar vücudumuzdaki organlar da belirli  sürelerde toksinler dolmasına sebep oluyor. Vücudumuza giren toksik maddelerle yaşlanma sürecini hızlandırıyor. Ayrıca bu maddeler vücudumuza zarar veriyor. Metabolizma işleyişine de zararlı etki ederek vücudun normal yapım yıkım olaylarının aksamasına neden oluyor. Ancak detoks yapıldığı takdirde bu toksinler vücuttan hızlı bir şekilde uzaklaştırılabiliyor. Detoksun faydaları bununla da sınırlı değil vücudumuz için oldukça faydalı olan detoksun birçok faydası daha bulunuyor.

Detox Nedir? Detoks günlük yaşamın getirdiği zararlı etkenlerden vücudumuzu arındırmak için yapılan vücudu derinden temizleme ve toksinlerden arındırma işlemidir. Yanlış beslenme, hava kirliliği ve yaşam tarzına bağlı yanlışlıklar yüzünden vücudumuzda meydana gelen toksinler detoksla birlikte vücudumuzdan atılabilmektedir ama maalesef ki sadece detoks yapmak bu toksinlerden arınmamız için yeterli değil. Detoxun faydaları çok fazla tabi ki ancak günlük hayatta değiştirmemiz gereken alışkanlıklar da olmalı. Örneğin sıkça tükettiğimiz kırmızı et, süt ürünleri, hayvansal ürünler, alkol alımı, işlenmiş ürünler, şekerli yiyecekler gibi gıdalarla birçok hormon ve katkı maddesi olduğu için  bu besinleri tükettiğimizde vücudumuzda toksinler tekrardan birikecektir. Bunlara ek olarak hava kirliliğini önlemek de mümkün değildir. Onun için detoks işlemini düzenli aralıklarla yapmamızda fayda vardır.

 

Detoks Ne Sıklıkla Yapılır? Detoks belirli aralıklarla yapılan bir beslenme programıdır. Bu programın çeşitleri mevcuttur ancak detoks bir beslenme şekli haline getirilmelidir. Tabii ki detoxun faydaları da oldukça fazladır. Ancak detoks beslenme türünü yaşam şeklimize yerleştirmek vücudumuzun sağlığı açısından daha iyi olacaktır.

Detoxun Faydaları: Detoksun faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Öncelikli olarak vücudun tüm organlarının fonksiyonlarını düzenlediğini söyleyelim. Karaciğer, akciğer ve böbrekteki bütün zararlı maddeleri vücuttan arındırır. Bu şekilde vücudumuzun metabolik aktivitesi aksamadan devam eder. Aynı zamanda kişiyi daha dinç tutar. Bunun haricinde detoks bedenimizi ve ruhumuzu da temizlemeye yardımcıdır. Özellikle günümüzde stresin oldukça yaygın olduğunu düşünürsek detoksun bu faydasını yadsıyamayız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz