Ana SayfaModaDermaroller Tedavisi Nedir?

Dermaroller Tedavisi Nedir?

-

Dermaroller Tedavisi: Dermaroller tedavisi en etkili medikal estetik uygulamalarındandır. Cilde yüzlerce mikrokanallar açarak yapılan bu uygulamanın yararları ise sayamayacağımız kadar fazladır. Ancak dermaroller tedavisi en çok cilt yenileme işlemleri için kullanılıyor diyebiliriz.

Nedir? Dermaroller uygulaması ciltte mikro kanallar açan , bunu dönen bir silindir üzerinde ki oldukça ince iğnelerle gerçekleştiren bir uygulamadır. Ciltte yüzlerce mikrokanallar açılarak cilt uyarılır ve bu şekilde cildin yeni kolajen üretmesi sağlanır.

Ne İçin Kullanılır? Dermaroller uygulamasının kullanım alanı oldukça geniş. Ancak bu uygulamanın temel amacı cildi yenilemektir. Bu da zaten bütün sorunların çözümüdür aslında. Yaşlanma etkilerini geciktirmesinden tutun da sivilce lekelerini yok etmesine kadar birçok faydaları bulunuyor. Bunlar dışında cilt lekelerine de iyi geliyor. Ayrıca sivilcelerden sonra meydana cilt çukurlukları tedavisinde en etkili yöntemler arasında yer alıyor. Çoğu kişi tarafında yaşanan büyük gözenek problemi için de oldukça fazla tercih ediliyor dermaroller tedavisi. Büyük gözenekleri sıkılaştırıyor ve daha sıkı bir cilt elde ediliyor. Bütün bu sorunlara çözüm getirmesinin yanı sıra dermarollerin diğer büyük etkisi de ciltte açılan yüzlerce mikrokanallar. Ciltte açılan bu kanallar sayesinde sürdüğünüz ürün cilt tarafından daha fazla emiliyor ve bu şekilde etkisi oldukça artıyor. Yüzde 200-300 lere varan daha fazla emilme etkisiyle kullandığınız kremlerin etkisini daha etkili ve çabuk şekilde görebiliyorsunuz.

Nasıl Uygulanır? Dermaroller uygulamasını büyük sorunlarınız için uygulayacaksanız yani mesela derinleşmiş kırışıklıklarınız varsa eğer daha uzun iğneler kullanmak gerekecektir . Ancak bunun için bu uygulamayı evde kendi başınıza uygulamanız uygun değildir. Çünkü derin uygulama sırasında ciltte kanama olur ve kanama olacağı için mikrop kapma olasılığınız artmış olacaktır. Yeterli hijyeni sağlayamazsanız daha büyük sorunlara yol açabilirsiniz. Ancak cilt lekeleri, yüzeysel kırışıklıklar, gözenek problemi, cilt renk düzensizlikleri gibi yaşıyorsanız evde kendi başınıza uygulama yapabilirsiniz. Dermaroller tedavisi öncesinde dezenfektan sprey sıkıyorsunuz. Cildinize de antibakteriyel bir ürün sürmeniz yararlı olacaktır. Bundan sonra dermarolleri yıldız şeklinde her bölgeden en fazla 8 kere geçecek şekilde uyguluyorsunuz. Daha sonrasında ise kullanacağınız ürünleri 20 dakika içinde sürüyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz