Ana SayfaKitapDeha ve Mizahın En Başarılı Harmanı: İnternet Bir Oyun Bahçesidir - David...

Deha ve Mizahın En Başarılı Harmanı: İnternet Bir Oyun Bahçesidir – David Thorne

-

 İnternet Bir Oyun Bahçesidir, çok uzun süre önce okumama rağmen hala aklıma geldikçe kahkaha attığım bir kitaptır. Kitap bittikten sonra ben de birçok insan gibi “David Thorne bir dahi!” demekten kendimi alamadım. Zekaya dayalı keskin mizahtan hoşlanıyorsanız bu kitaba bayılacaksınız!

Asıl mesleği grafik tasarımcı olan David Thorne, ilk olarak 7 bacaklı örümceği ile milyonlarca insana ulaştı. Gecikmesi bulunan faturasını ödemek için bir örümcek tasarlayan ve bu örümceğe fatura tutarında fiyat biçen Thorne, işletmenin bu ödeme şeklini kabul edemeyeceğini söylemesi ile hatasını fark etti. Bunun üzerine çok mahcup olduğunu belirterek durumu anladığını ve kimsenin 7 bacaklı bir örümcekle ödeme kabul etmeyeceğini belirten bir mail attı. Ve tabi ki mailinde gerekli revizeleri yaptığını, örümceğin artık 8 bacağı olduğunu ve 8 bacaklı örümceklerin tüm dünyada kabul göreceğini söylemeyi ihmal etmedi!

David Thorne, kitabında yer verdiği gönderilmiş mailler ile ofisin temizlik görevlisi, oğluna ceza veren öğretmenler, ödeme bekleyen işletmeler ve bitmek bilmeyen revize talepleriyle grafikerlerin kabusu olan müşteriler başta olmak üzere birçok insanı alt etmenin yollarını gösteriyor. Üstelik bunu yaparken kaşlarını bile çatmıyor! Yalnızca insanların istekleri doğrultusunda hareket eden Thorne, başına gelen her olayı kendi isteklerini elde ederek noktalamayı başarıyor.

İnternet Bir Oyun Bahçesidir, doğru iletişim kurarak isteklerinizi elde etmenin yolunu öğretecek. Ve bunu yaparken sizi kahkahalara boğmayı da ihmal etmeyecek…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz