Ana SayfaKişisel GelişimDaha İyi Bir Hayat İçin 7 Meydan Okuma

Daha İyi Bir Hayat İçin 7 Meydan Okuma

-

1-)  Kendinizi sürekli olarak bir konu hakkında düşünürken buluyorsanız, artık düşünce aşamasından faaliyet aşamasına geçmenin zamanı gelmiş demektir. Hadi durmayın ve daha fazla beklemeden harekete geçin

2-) Kendinizi iki şey üzerinde düşünürken buluyorsanız, bunlardan size daha zor gelenden başlayın. Çünkü bu sizin daha hızlı gelişmenizi sağlayacaktır. “Zoru hemen yaparım, imkansız zaman alır” gibi iddialı ve ucu nereye gittiği belli olmayan kalıplardan da sakının. Kendi potansiyelinizi keşfedin ve potansiyelinizi sonuna kadar değerlendirin.

3-) Yeni bir şey yapmaya karar verdiğiniz zaman, onu coşku ve özveri ile yapmak için kendinizi cesaretlendirin. Sıkıcı bile olsa, yaptığınız her işin güzel ve olumlu yanlarını arayın.

4-) Yaptığınız hatalar karşısında, kendinizi suçlamayı bırakıp, hatalarınızdan dersler çıkartın. Geçmişte yaptığınız hataları, geleceğe ışık tutan el fenerleri olarak kullanın.

5-) Kendinizi bir şeyi sürekli kontrol ederken buluyorsanız, bu düşüncelerinizi serbest bırakın ve içinde bulunduğunuz andan zevk almaya çalışın. Fazla evham, insanın içinde bulunduğu zamanı yaşamasına ve değerlendirmesine izin vermez. Bundan sakının.

6-) Eğer biri size kötü davransa bile, siz ona karşı kibar ve saygılı davranmaya çalışın. Herkes, kendine yakışan davranışta bulunur.

7-) Kendi elinizde bulunan imkan ve nimetler yerine, başkalarının elindeki daha güzel imkan ve nimetleri düşünüyorsanız, bırakın onları düşünmeyi ve kendi imkanlarınızı geliştirmeye bakın. Başkasının yemyeşil bahçesine bakmak yerine, kendi bahçenizi sulamaya başlayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz