Ana SayfaModaDaha İnce Görünmek İçin Nasıl Giyinmeliyiz?

Daha İnce Görünmek İçin Nasıl Giyinmeliyiz?

-

Biliyorsunuz ki çoğu kadının ortak problemi daha ince görünmek istemeleridir. Yaz başlangıcında, önemli bir toplantıdan önce, bir buluşmadan önce veya günlük hayatımızda herhangi bir an ‘Nasıl olduğumdan daha zayıf gözükürüm?’ diye düşündüğünüz olmuştur. Bunu giyim illüzyonu ile sağlamak pek tabii mümkündür. Bunun tek kıstası vücudunuzu iyi tanımak ve vücudunuza göre kıyafet seçimi yapabilmektir.

Vücut tipine göre kıyafet seçimi ile daha ince görünmek

İlk olarak büyük göğüslerinden şikâyetçi olan kadınlar için küçük ipuçlarında bulunalım. Büyük göğüslere sahipsiniz ve daha ince görünmek istiyorsunuz. O zaman yazın straplez yani askısız kıyafetlerden uzak durmalısınız. Kalın askılı bluzlar tam size göre. Aynı zamanda iri omuzlara sahip kadınlar da daha ince görünmek için askısız bluzlardan uzak durabilirler. Aslında iri göğüsler oldukça güzeldir ve V yaka kesimler tam size göre olabilir. Bu sayede göğüslerinizin güzelliğini ortaya çıkarmış olursunuz. Hem de omuz bölgeniz yarım kollu bluzlar sayesinde kapandığı için olduğunuzdan daha zayıf gözükebilirsiniz. Bu noktada aksesuar seçimi de devreye giriyor. Eğer göğüslerinizin çok dikkat çekmesini istemiyorsanız, kalın ve iri taşlı kolyeler yerine ince kolyeler seçin. Hatta kolye takmak benim için çok önemli değil diyorsanız küpeler ve bilekliklerle de kıyafet bütünlüğünü sağlayabilirsiniz.

Geniş kalçalarınızdan şikâyetçi bir kadınsanız ki geniş kalçalar bir kadını oldukça seksi gösteren en büyük detaydır bunu kesinlikle unutmayın. Yine de biraz daha ince görünmek istiyorsanız, kesinlikle hareketsiz alt parçalar giymelisiniz. Desenli, işlemeli, hareketli ve çok detaylı kıyafetleri üst parçalara saklamalısınız.  Büyük kalçalı kadınlar ve bel oyuğu bulunmayan yani geniş bir bele sahip olan kadınlar, kalın kemerler, kuşaklar, kurdeleler sizi olduğunuzdan daha şekilli bir vücuda sahip gözüktürecektir.

Hem boyunuzun kısa olduğunu düşünüyor, hem de fazla kilolarınızdan şikâyet ediyorsanız; boyuna çizgili kıyafetler sizi olduğunuzdan daha uzun ve ince gösterecektir. Örneğin, siyah beyaz boyuna çizgili pantolon üzerine sade, tek renk ve hafif bol bir bluzu kombinleyebilirsiniz. Bluzunuzun bir ucunu pantolonun içine sokup diğer ucunu sarkıtmak sizi oldukça havalı gösterecektir.  Uygun renklerde bileğinizi kesmeyen, kısa bilekli yani boğazsız bir sneaker kıyafet bütünlüğünüzü tamamlayacaktır.

Geniş bacaklara sahip bir vücudunuz var ise daha ince görünmek için İspanyol paça bol pantolonlar sizin kurtarıcınız olabilir. Hem sizi daha uzun hem de çok daha ince bacaklara sahip göstereceklerdir. Tabi her zaman bol pantolonlar giyinmek istemeyebilirsiniz. Belki bu bol paçalı pantolonlardan hoşlanmaya da bilirsiniz. O zaman siz dar Jeanlar üzerine uzun bol gömlekler ya da uzun bol kazaklar giyebilirsiniz. Son zamanların vazgeçilmez modası uzun süveter içinde de çok mutlu ve rahat hissedebilirsiniz. Aynı kombini taytla da yapabilirsiniz. Hatta daha şık görünmek istediğiniz günlerde tayt-kazak-topuklu çizme kombini kurtarıcınız olabilir. Güzel bir çanta ve uzun kolyeler sayesinde bu şıklığınıza şıklık ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz