Ana SayfaModaDaha Güzel Gülüşler İçin Yapmanız Gerekenler

Daha Güzel Gülüşler İçin Yapmanız Gerekenler

-

Gülümsemenizi iyileştirerek çevrenize daha güzel enerjiler yayabilirsiniz. Kendinizi daha iyi ifade edebilir ve çok daha iyi hissedebilirsiniz. Gülüşünüzü güzelleştirmek için yapabileceklerinizi sizler için listeledik;

İçtiklerinize dikkat edin

Kahve, çay, kola veya kırmızı şarap gibi içecekler dişlerinizin sararmasına neden olabilir. Bu içecekleri her gün tüketiyorsanız, içtiğiniz miktarı azaltmaya çalışın ve içtikten sonra ağzınızı en azından suyla çalkalayın.

Dişleriniz temiz olsun

Göz kamaştırıcı bir gülümseme için dişlerinizin hijyenine dikkat etmelisiniz. Dişlerinizi günde iki kez fırçalayın, mümkünse her yemekten sonra fırçalayın. Diş fırçanızı her 3 veya 4 ayda bir değiştirin veya kıllar aşınmaya başlarsa daha önce değiştirin.

Daha Güzel Gülüşler İçin Yapmanız Gerekenler

Günde bir kez diş ipi kullanmayı alışkanlık haline getirin. Bakteri plakları ile savaşmak ve nefesinizi taze tutmak için bir antibakteriyel gargaralar ile ağzınızı çalkalayın. Profesyonel temizlik için düzenli olarak diş hekiminize başvurun.

Evde diş beyazlatma

Diş doktoruna gitmeden de dişlerinizi evinizde beyazlatabilirsiniz. Bunun için pek çok seçenek vardır. Örneğin beyazlatıcı diş macunları, çeşitli diş jelleri, spreyler ve peroksit içeren ürünler dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilir. Bunlara ek olarak haftada bir kez karbonatla dişlerinizi ovalamak, dişlerinizdeki lekelerin gitmesini ve beyaz olmasını sağlar.

Dişlerinize kaplama yaptırın

Dişlerinizde kırık veya çatlak varsa, dişlerinize kaplama yaptırmak iyi bir çözüm olabilir. Diş doktorunuz bunun için yüksek yoğunluklu lazer ışığı kullanabilir. Eğer dişleriniz çok fazla sararmışsa kaplama gibi tedaviler işe yaramayabilir. Bunun için diş yapınıza uygun başka tedavi şekilleri denemeniz gerekebilir.

Daha Güzel Gülüşler İçin Yapmanız Gerekenler

Gummy Smile’dan kurtulun

Diş eti gülümsemesi adı verilen gummy smile sorununuz varsa ufak bir ameliyat ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Gülerken dişlerin üst kısmının çok fazla görülmesi şeklinde olan bu rahatsızlık, bir saatten kısa süren bir ameliyatla düzeltilebilir.

Diş teli kullanın

Diş teli, sanılanın aksine sadece çocuklarda uygulanmaz. Diş telleri, eğrilmiş dişlerinizi düzeltebilir ve gülüşünüzdeki boşlukları kapatabilir. Diş telleri seramikten ya da plastikten yapılabilir. Bazı durumlarda bunları 6 ila 12 ay boyunca takmanız gerekebilir.

Doğru diş doktoru seçin

Parlak ve sağlıklı bir gülümsemeye kavuşmak için diş doktorunuzu iyi seçmelisiniz. Ortodontistler dişleri düzleştirken proteodontistler, eksik olan veya özel onarıma ihtiyacı olan dişleri tedavi ederler. Bir endodontist ise kök kanalları yapar.

Gülümsemenin yararları

Gülümsemenin yararları saymakla bitmez. Stresli olduğunuzda ağzınızın kenarlarını yukarı doğru kaldırın ve gülümseyin. Çok daha sakin hissettiğinizi fark ettiğinizde şaşıracaksınız. Gülümsemek tansiyonunuzu düşürür ve vücutta doğal antibiyotik etkisi yapar. Gülümsediğiniz zaman, insanlar sizi daha fazla sever ve size daha çok güvenir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz