Ana SayfaModaDaha Genç Hissetmenizi Sağlayacak 8 Yol

Daha Genç Hissetmenizi Sağlayacak 8 Yol

-

Yoğun iş yaşamı, aşırı stres ve kendimize zaman ayırmamak bizi yıpratabiliyor ve zamanından önce yaşlandırabiliyor. Bu süreci yavaşlatmak ve zamanın hem bedenimizdeki hem de ruhumuzdaki etkilerini azaltmak bizim elimizde. Daha genç hissetmenizi sağlayacak 8 yolu sizler için derledik;

1.Arkadaşlarınızla vakit geçirin

Arkadaşlarınız, ruhunuza iyi gelir. Herhangi bir şey yaparken arkadaşlarınızla vakit geçirmek ve onlarla bir şeyler paylaşmak, bir şeyleri satın almaktan daha çok rahatlatır. Onlarla izlediğiniz filmler hakkında sohbet etmek, gitmeyi planladığınız yerler hakkında öneriler almak ya da onların sorunları hakkında konuşmak, aranızdaki ilişkinin güçlenmesini sağlar.

2.Yaratıcı bir şeyler yapın

Biraz çabayla yaşamınızı daha mutlu ve daha iyi bir hale getirebilirsiniz.  Bir fikre ihtiyacınız varsa, yapmaktan hoşlandığınız bir şeyin üzerine gidin. Şarkı söyleyebilir, çizim yapabilir ya da çevrenizdeki şeylerden yeni eşyalar tasarlayabilirsiniz. Yeni bir şeye başlamak bazen insanları korkutabilir. Başaramayacaklarını ya da çabucak sıkılacaklarını düşünürler fakat yanlış yolda olsanız bile, hareket etmek her zaman durmaktan çok daha iyidir.

3.Makyaj yapmayı bırakın

Kozmetik ürünlerinin içindeki kimyasal maddelerin cildimiz için ne kadar zararlı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Özellikle yatmadan önce temizlenmeyen makyaj, tüm gece boyunca ciltte kaldığında hücreler kendilerini yenileyemezler ve canlılıklarını kaybederler. Yaşlanma etkilerinin görünmemesi için makyaj yapıyorsanız, cilt temizliğinizi aksatmamalısınız.

Daha Genç Hissetmenizi Sağlayacak 8 Yol

4.Egzersiz yapın

Egzersiz yapmak için ille de yeni bir şeylere başlamanız gerekmez. Spor salonuna kaydolmak ya da egzersiz yapmak için özel bir alan oluşturmanız da gerekmiyor. Vücudunuzu hareket ettirmek için çevrenizdeki her şeyi ve her yeri kullanabilirsiniz. Merdiven çıkabilir, bahçede koşabilir, evinizin çevresinde yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Egzersiz yapmak kendinizi daha iyi hissetmenizi, daha iyi görünmenizi ve daha iyi düşünmenizi sağlayabilir. Ayrıca diyabet, yüksek tansiyon ve kalp hastalıklarını önlemeye yardımcı olur.

5.Güneşe çıkarken korunmayı ihmal etmeyin

Özellikle yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korumak için güneş gözlüğü, şapka ve uygun kıyafetler giymeyi tercih edin. Güneşteki ultraviyole ışınlar, cildinizde kırışıklık, sarı leke ve sarkma oluşmasına neden olur. Ayrıca cilt kanserini önlemek için mutlaka cildinize güneş kremi sürmelisiniz.

Daha Genç Hissetmenizi Sağlayacak 8 Yol

6. Yeni bir şeyler öğrenin

Merak duygusu insanın zihnini canlı tutar ve hafızanın zayıflamasını önler. Dans etmek, yeni bir dil öğrenmek ya da yeni yerler keşfetmek duyularınızın körelmemesine yardımcı olabilir. Dans etmek egzersiz yapmanıza ve sosyalleşmenize yardımcı olduğu gibi zihninizi ve bedeninizi genç tutmanızı da sağlar.

7.Dişlerinizi fırçalayın

Diş sağlığı yaşlanmanın etkilerini geciktirmek için son derece önemlidir. Kimse ağzında boşluklar olmasını istemez. Tedavi yolları ne kadar gelişmiş olursa olsun hiçbir şey gerçek dişin yerini tutamaz. Ayrıca sararmış ve şekilsiz dişler de genç görünmenizi engeller. Dişlerinizi düzenli fırçalamak, kalp hastalığı, felç ve hatta pankreas kanserinden korunmanıza yardımcı olabilir.

8.Sigara içmeyin

Sigara içmek kırışıklıklara neden olur, çünkü sigara içerken damarlarınız daralır ve cildinizdeki kan dolaşımı yavaşlar. Sigara içmek aynı zamanda kansere, kalp hastalığına ve akciğer kanserine neden olur. Bu hastalıkların hiçbiri sizi genç hissettirmediği gibi yaşlı görünmenize neden olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz