Ana SayfaModaÇok Fazla Makyaj Yaparsan Ne Olur?

Çok Fazla Makyaj Yaparsan Ne Olur?

Çok fazla makyajın zararları hakkında neler biliyoruz?

-

Çok fazla makyaj yapıyor musun? “Çok fazla” makyaj oldukça öznel olmalı. Herkesin tanımları farklı olabilir. Ancak, allık ve fondöten üzerinde kabuklaşma bazı riskler ve olası komplikasyonlar oluşturuyor. Ne kadar fazla makyaj yaparsanız, bu sonuçlardan biriyle karşılaşmanız o kadar olasıdır.

#Tıkanmış Gözeneklere Merhaba Deyin
Makyaj, cildimizdeki gözeneklerini kapatır. Yüzümüzdeki gözenekler tıkandığında ise, cilt tahrişlerine ve kırılmalarına neden olabilir. Skin Care Ox’ın güzellik uzmanı ve kurucusu Diane Elizabeth, “Çok fazla makyaj yapmanın en olası sonucu gözenekleri ve tahriş olmuş deriyi tıkadığı.” dedi. Makyaj ürünlerindeki bileşenlerin birçoğu,  gözeneklerimizde kir ve bakterilerle birlikte sıkışıp siyah noktalara ve kopmalara neden olur. Çok fazla makyaj yapmayı seviyorsanız, gözeneklerinize zaman vermek için yüzünüzü her gece iyice yıkadığınızdan emin olun.
#Enfeksiyon Riski Altındasınız
Temizlemen gereken tek şey yüzün değil. Makyaj çantan ne kadar temiz? Makyaj ürünlerimiz, bir kullanımdan sonra bakteri üretmeye başlayabilir. Takma kirpik gibi gözünüze yaklaşan makyaj araçları, özellikle zararlı bakterilerin gelişmesine karşı hassastır. Makyajımızın çoğu vücudumuza, gözler ve ağız yoluyla dokunuyor, bu nedenle bakterileri yiyip hasta olabiliriz. Kullandığınız fazla makyaj, enfekte olmak için daha fazla risk taşır. Bunu önlemek için, herhangi bir eski makyaj ürününüzü attığınızdan emin olun ve asla ürün veya araçları arkadaşlarınızla paylaşmayın.
#Kırışıklıklarınız Daha Kötü Görünebilir 
Cildimize ne kadar çok dokunur ve makyaj yaparsak, kırışıklıklar için o kadar çok risk altındayız. Dermatolog Jessica Weiser, Glamour’a göre “Gözlerinizin etrafındaki hassas cilde sürtünme ve çekilme, göz kapaklarının elastikiyetini kaybetmesine ve daha fazla buruşmasına neden oluyor” diyor. Daha fazla makyaj yaptıkça, gözünüzün etrafındaki bu hassas cilt çekilir ve daha fazla kırışıklıklara yol açar. Bütünsel yüz bakımı uzmanı Isabelle Bellis; yüz bölgesinin, cildimizin geri kalanından çok daha ince olması nedeniyle makyaj yaparken göz çevremizi germemizin kollajene zarar vermesine ve kılcal damarları kırmasına sebep olduğunu düşünüyor. Gözlerinizin etrafına makyaj uygulamak söz konusu olduğunda, daha az şey daha iyidir.
güzellik
#Yan Etkileri İçin Risk Altında Olabilirsiniz 
Birçoğumuz diyet yaparken yediklerimiz konusunda çok endişeliyiz. Peki makyaj ürünlerimiz ne olacak? Hangi ürünleri kullandığınıza bağlı olarak, cildinizi ve vücudunuzu her sabah toksinlere maruz bırakıyorsunuz. Yaptığınız daha fazla makyaj, maruz kaldığınız daha fazla toksin demektir.
#Daha Fazla Makyaj Temizleyicisine İhtiyacınız Olacak
Çok fazla makyaj yapacaksanız her gece yıkamak için de çok fazla temizleyiciye ihtiyacınız olacak. Ancak temizleyiciniz de yüzünüzde zararlı bir kalıntı bırakıyor olabilir. Tüm makyaj temizleyicileri aynı özelliklere sahip değildir. Bu yüzden her gece kullanmadan önce o şişenin içindeki maddeleri okuduğunuzdan emin olun. Daha az makyaj yapmayı deneyin, böylece çok fazla temizleyiciye ihtiyacınız olmaz.
#Belki De Hiçbir Şey Olmaz 
Çok fazla makyaj yapmak sizi bu komplikasyonlardan dolayı daha yüksek risklere sokabilir, ancak günün sonunda bu büyük bir sorun olmayabilir. Dermatolog Alan Parks, “Çok fazla makyaj yapmanın kalıcı bir etkisi yok,” dedi. “Çok fazla makyaj yaparsanız veya makyajınızı gece silmezseniz akne sorunlarına yol açabilir, çünkü makyaj gözeneklerinizi tıkayabilir. Ayrıca makyaj fırçalarınızı yıkadığınıza emin olmalısınız. Eski makyaj malzemeleri, cilt tahrişine veya sivilceye yol açabilir. “

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz