Home Çocuk Hastalıkları Çocuklara Öksürük Şurubu Yerine Doğal Çözümler Yaratın

Çocuklara Öksürük Şurubu Yerine Doğal Çözümler Yaratın

0
Çocuklara Öksürük Şurubu Yerine Doğal Çözümler Yaratın

Öksürük şuruplarındaki yan etkiler artık herkes tarafından yakından bilinmekte, doğal çözümler tüm sorunları ortadan kaldırıyor.

Öksürük Şurupları Tarihe Karışıyor

Çocuk sağlığında problemlerin yaşandığı ilk belirti olarak öksürükten anlaşılır. Öksürük şuruplarındaki yan etkiler gün geçtikçe daha fazla ortaya çıkarken, öksürüğü kesmek adına yapılabilecekleri sizler için bir araya getirdik.

Mevsimler değişmesi, ortamda sigara içilmesi, boğaz rahatsızlıkları gibi nedenlerle çocuklarda çok sık şekilde öksürük gözlemlenmektedir. Enfeksiyon ya da grip gibi hastalıklar olduğu zaman tavan yapan öksürüğü kesmek adına kaliteli doğal formüller bulunuyor. Daha ağar verem, faranjit, zatürre gibi şiddetli ve kesilmesi zor öksürükler bile ortadan kalkmak zorunda kalıyor.

Kullanılan şurupların çocuklar üzerinde hiçbir etkisi olmadığı, öksürüklerin kesilmemesinden oldukça rahat bir şekilde anlaşılırken, diğer yandan uzman doktorlar tarafından da artık dile getirilmekte ve ikaz edinilmektedir. Buna rağmen anne babalar, çocukların öksürüklerini kesmek için hemen şurup, hap ve diğer ilaçlara başvurmaktan hiç çekinmiyorlar. İlk olarak akla gelen hemen öksürük şurubu geliyor, soğuk algınlığı vb. hastalıkların geçmesi için ilk yardım olarak akla gelen seçeneklerin başında gelmektedir. Öksürük şuruplarında birden fazla etken ve yan etki yapabilecek maddeler bulunmamaktadır. Ancak kullanan çocukların bünyeleri hassas ve birbirinde farklı çalışırlar, içerisinde bulunan aktif maddeler temas ettikten kısa bir süre sonra rahatsız edecek olan kısımlar aktifleşir. Şurupların hiçbiri tam olarak yan etki yapıp yapmadığını tespit edilmemiştir. Çocuklara ne gibi bir yan etki yapacağı hakkında kimse net bir bilgi veremeyeceği için kullanılmaması, kullanılmasında daha yararlıdır.

Öksürük Şurupları Neden Araştırılmıyor?

Genel olarak bakıldığında öksürük şuruplarının zararları konusunda neredeyse hiçbir çalışma bulunmamakta. Yetişkinler üzerindeki deneyler sonucunda belirlenen tespitler direk olarak çocuklar içinde eşit sayılmıştır. Özel olarak küçüklere uygun testler yapılmamış direk daha önce deneyler baz alınmıştır. Aslına bakıldığında kullanılan şurupların yetişkin bireylere faydalı olduğuna dair hiçbir bilgi mevcut değil. Yıllarca kafalarda yer eden mantık üzerinden devam ediliyor ve kullanılması halinde bir cevap alınamadığından akıllara soru işaretleri gelmeye başlamıştır.

Bu nedenle faydadan daha çok zarar verebilme potansiyeli olduğundan kullanılmaması daha mantıklı bulunmaktadır. Üstelik genel sağlık seviyesi bilinmeyen bir çocuğun kullanması çok büyük risk haline dönüşebilmektedir.

Öksürük Şuruplarının Yan Etkileri Nelerdir?

Kullanımından sonraki yan etki olarak gözlemlenen ilk etkiler, baş dönmeleri, mide bulantıları, kusmalar, görme bozuklukları, kalp çarpıntıları, dikkatin dağılması, boğaz kuruluğu vb. birçok etki ayrı ya da birçoğu bir arada görülebilir. Çok nadirde olsa havale veya ölümlerle sonuçlanmaktadır. Dikkatlerden kaçmayan morfin etkisi çocuk veya yetişkin fark etmez bağımlılık yaratabilmektedir. Böyle bir durum sadece zarar verebileceği gibi hiçbir fayda sağlamak yerine büyük hasarlar verebilme potansiyeline sahiptir. Öksürük şuruplarını kullanmak yerine doğal ve kaliteli bitkilerden yapacağınız formüllerin çok daha fazla çocuk sağlığına iyi geldiğini kendinizde fark edeceksiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version