Ana SayfaPsikolojiÇocuklar Neden İntihar Eder?

Çocuklar Neden İntihar Eder?

-

Çocuk çağlarında oyun oynamak ve kendini geliştirmek varken çocuklar neden intihar ederler?

Çocuklar Neden İntihar Eder?

Çocuk sağlığının son günlerde oldukça meşgul eden bir konu haline gelen çocuklarda intihar vakaları, gün geçtikçe çığ gibi büyümeye devam ediyor. Yapılan testler ve araştırmalar sonucunda çocukların en çok intihar etme nedenlerinin başında televizyon, bilgisayar ve müzikler aracığıyla kendilerine zarar verdikleri tespit edildi. Kullanılan beyin altı mesajları ara veremden çocuklar üzerinde baskı kurmaya devam ederken diğer yandan istenilen kötü yollara çocuklar sokulmaya devam ediliyor.

Televizyondaki çizgi filmler tamamen baştan aşağı tuzak şeklinde hazırlanmaktadır. Küçük ve taze beyinlerin gelişim süreçlerini zedelemek, bir şekilde istedikleri seks, uyuşturucu ve diğer kötü alışkanlıkları endekslemek için kullanılmaktadır. Enjekte edilmeye çalışılan her bilgi tek bir çocuğu bile atlamadan geliştirilen metotlarla sürmekte ve geliştirilmektedir. Televizyon vasıtasıyla çocuklara ulaşılır, sevdikleri bir kahraman yaratılıp izledikleri bölümlerin arasına çok yoğun mesajlar sığdırılıp beyin yıkama işlemi yapılır. Karşılıklı olarak irtibatı kesmemek adına oyuncaklar ve daha yüzlerce yolla evlerin içine kadar giren posterlerle sürekli etki ve baskı altında tutulmaya devam edilir. Bu sayede hiç fark edilmeden uzaktan çocuk beyinlerini kontrol etmek, çocuk oyuncağı haline gelir. İster intihar için baskı kurar isterse çocukların gelişimini engellemek adına hamleler yapar. Burada anne babaların çok fazla dikkatli olması ve çocuklarına izlettikleri videoların ne amaçlı olduğuna özen göstermesi gerekmektedir.

Çocukların Beyni En Çok Hangi Yolla Etkileniyor?

Çocuk beyni oldukça boş ve gördüğü bilgiyi yüksek derecede kapma becerisine sahip bir yapıdadır. Ülkeler arası süre gelen soğuk savaş sistemleri de tam burada devreye girerek fırsat kaybetmeden gelecek nesilleri dağıtmaya devam etmekte gecikmiyor. Aile büyükleri olarak her ağladıklarında hemen istediklerini verirken nasıl bir hataya düştüğünüzün bilinci değilsiniz.

Kendinize ait olan zamanı artırmak için hemen kolay yöntemi seçmeniz, çocuğunuzu büyük bir tehlikeyle baş başa bırakmanız anlamına gelmektedir. Çocukların karşılaştıkları zararlı yayınlar hakkında bilgi toplamanız çok mühim bir konudur. Alakanın eksik bırakılması sorunu büyütmekten başka bir yola çıkarmayacaktır. Kurulu bu düzene çocuklarınızı alet etmemek sadece sizin elinizde. İzleyeceğiniz yol hakkında fikir sahibi değilseniz, uzman hekimlere başvurmaktan sakın çekinmeyin. Ne kadar zaman kaybederseniz o kadar zarar etmiş olursunuz. Her izlenen video beyin gelişimini etkileyerek kendine gelmesini zorlaştıracaktır. Bu sayede öğrenilmesi gerekenler bir yana, almış olduğu hasarla birlikte öğrendikleri de çok hızlı bir şekilde kaybolmaya başlayacaktır.

Koca bir nesil yok edilmek için çabalanırken, diğer yandan kişisel problemler ve çevre devreye girer. Fiziksel görünüşü beğenmeme gibi durumlar depresyona itecektir. Gittikçe zorlaşan depresyon hallerinde olan çocuklar alay konusu olduklarında kendilerini daha da kötü hissederler. Çocuk sağlığını direk ortadan kaldırmak isteyen, çocuklarda intihar vakalarını tetikleme ihtimali olan tüm bağlantılardan uzak durulamalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz