Ana SayfaModaCinselliğe Yeni Başlayanların Bilmesi Gerekenler

Cinselliğe Yeni Başlayanların Bilmesi Gerekenler

-

Cinsellik her insanın zamanı geldiğinde partneri ile yaşayacağı özel bir durumdur. Cinsellik konusunda hiçbir deneyimi ve bilgisi olmayan insanlar tarafından bazen korkutucu olarak gözükse de zaman içerisinde alışılabilecek bir durum olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Cinselliğe yeni başlayanlar çoğu zaman eşlerine karşı çekimser bir tavır sergilemektedir. Bu durum da hem kendiniz açısından hem de partneriniz tarafından olumsuz birtakım sorunlara yol açabilmektedir. Partnerinizle cinsellik konusunda hiçbir sorun ya da sıkıntı yaşamak istemiyorsanız siz de cinselliğe yeni başlayanlar için gerekli olan bilgileri öğrenmelisiniz. İsterseniz şimdi gelin hep birlikte birçok insan tarafından merak edilen cinselliğe yeni başlayanlar neleri bilmeli konusuna bir göz atalım ve inceleyelim.

Cinselliğe yeni başlayanlar neleri bilmeli?

  • Cinselliğe yeni başlayanlar ilk olarak kendilerini iyi ve güvende hissetmek için cinselliğin tarihini ve anatomisini okumalıdırlar. Cinsellik hakkında gerçek anlamda bilgi sahibi olmak, rahatlamanızı sağlayacaktır. Ayrıca bunun yanı sıra cinselliğe yeni başlayanlar ilişki sırasında nasıl davranacağı ve neler isteyeceği konusunda da bilgi sahibi olmak için bu konularda da araştırma yapmalıdır.
  • Cinselliğe yeni başlayanlar çoğunlukla korunmasız ilişkiye girmek gibi bir hata yapabilmektedir. Eğer eşinizle ya da sevgilinizle ilişkiye girerken hamilelik gibi bir durumun ortaya çıkmasını istemiyorsanız kesinlikle korunma yöntemlerinden birine başvurmalısınız. Bu konuya bağlı olarak cinsellik hakkında korunma yöntemlerini de araştırmanız hem sizin hem de partnerinizin yararına olacaktır.
  • Cinsel ilişkiye yeni başlayacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken diğer bir nokta da partnerini tam anlamıyla tanımaktır. Partneriyle birbirini iyi tanıyan ve uyum içerisinde hareket edebilen çiftler her zaman cinsel ilişki sırasında daha büyük bir haz ve zevk duymaktadır. Karşınızdaki insanın canını yakmadan, karşılıklı olarak zevk duyacağınız şekilde hareket etmek, onun isteklerine kulak vermek ve ona uygun hareket etmek bir cinsel ilişki sırasında en önemli olan noktalardan bir tanesidir.

Cinselliğe yeni başlayanlar neleri bilmeli?

  • Cinselliğe yeni başlayan insanlarda korkunun yanı sıra genel olarak heyecan duygusu ağır basmaktadır. Cinsel ilişki sırasında aşırı derecede heyecan duymak iki taraf için de sıkıntılı durumlara sebep olabilmektedir. Bu durumlarda sakin olmak için çabalayın ve partneriniz ile cinsel ilişki yaşamanın oldukça doğal bir hareket olduğunu da aklınızdan kesinlikle ve kesinlikle çıkarmayın.
  • İlk kez cinsel bir birliktelik yaşarken karşınıza birtakım sorunlar çıkabilir. Bu sorunların ne sizin istediğinizi ne de partnerinizin istediğini ve heyecanını kaçırmasına izin vermeyin. Herhangi olumsuz bir durum ile karşılaştığınız taktirde karşınızdaki insanın sizin eşiniz ya da sevgiliniz olduğunu ve rahatlıkla, utanmadan her şeyi konuşabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın.
  • İlk kez cinsel birliktelik yaşayacak olan insanların bilmesi gereken diğer bir bilgi de cinselliğin insanlığın doğasında bulunan oldukça doğal bir eylem olmasıdır. Partnerinizle cinsel birliktelik yaşadığınızda ortada kendinizi kötü hissetmenizi ya da suçluluk hissine kapılmanızı sağlayacak bir durum bulunmamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz