Ana SayfaCilt BakımıCilt Tipleri Ve Özellikleri

Cilt Tipleri Ve Özellikleri

-

Her insanın kendisine ait cilt tipi olsa bile kategorize ettiğimiz zaman karşımıza 4 çeşit cilt tipi çıkmaktadır. Bunlar; yağlı cilt, karma cilt, kuru cilt ve normal cilttir.

Yağlı cilt; Yağlı ciltler genel olarak akne ve siyah nokta oluşumuna en müsait olan ciltlerdir. Burada cildin temizlenmesi ve de tonik yardımı ile gözeneklerin sıkılaştırılması kesinlikle dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır.

Karma cilt; Yüzümüzün T bölgesi dediğimiz alanı ( burun, alın, çene ) yağlı ve diğer kısımların kuru olduğu cilt tipidir. Bakımı oldukça zor olan cilt tipleri arasındadır. Yağlı ciltler için olan temizleme malzemeleri kullanıldığını yanak kısımlarında kurumalar görülebilir. O nedenle burada dikkat edilmesi gereken şey kesinlikle karma ciltler için olan kozmetik ürünlerden yararlanmak, olacaktır.

Kuru cilt; Bu cilt tipinde çok soğuk havalarda ciltte dökülmeler meydana gelebilir. Cildi sürekli nemli tutmak gereklidir. Diğer türlü ciltte çatlamalar da ortaya çıkabilir. O nedenle kuru bir cildin bakımı öncelikli olarak nemlendirmeden geçer.

Normal cilt; Normal cilt yapısına sahip olan kişiler en şanslı olan kişilerdir. Ciltte yağlanma, pul pul dökülme gibi bir cilt kusuru olmaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz