Ana SayfaCilt BakımıCilt Temizlemek İçin Kullanılan Doğal Ürünler

Cilt Temizlemek İçin Kullanılan Doğal Ürünler

-

Tam anlamı ile cilt temizleme işlemini yerine getirmek istiyorsanız size gerekli olan malzemeleri sıralayabiliriz.

Bunlar:

  • Yüze uygulanacak kür veya evde hazırlanmış karışımlar
  • Nemlendirici krem veya yine ev malzemeleri ile hazırlanmış nemlendirici
  • Cilt toniği
  • Havlu

Bu malzemelere sahip olduğunuz anda kesinlikle işe yarayan bir cilt temizleme gerçekleştirmiş olacaksınız.

Yüzü günde en az iki defa ılık su ile yıkamak yüzde biriken kirleri temizler ve ciltteki yağlanmayı kesinlikle azaltacaktır. Bu işlemlerle sivilce oluşumu ve siyah nokta oluşumu engellenecektir. Bu temizliğin ardından cilt temizlemek için kullanılan doğal ürünler de kullanılırsa başarıya ulaşılacaktır.

TÜM CİLTLER İÇİN KULLANILABİLECEK TEMİZLEME SÜTÜ

Tüm ciltler için kullanılabilecek temizleme sütü, malzemelerini şöyle sıralamak mümkündür. 3 yemek kaşığı bal, 5 kaşık mürver çiçeği, 1 yemek tabağı yoğurttur. Bu malzemeleri topladıktan sonra balımızı bir kaseye koyup iyice erimesini sağlayalım. Yoğurt ve mürver çiçeği karışımını kısık ateşte yarım saat boyunca kaynatalım. Kaynatarak elde ettiğimiz bu malzemeyi 5 saat bekletelim. 5 saat dolduktan sonra süzme işlemini yapıp karışımımızı posalarından ayıralım. Daha sonra bu karışımı bir kavanoza koyalım kullanımlarda pamuk yardımı ile uygulayabilirsiniz.

YAĞLI CİLTLER İÇİN TEMİZLEME ÜRÜNLERİ

Yağlı ciltler için temizleme ürünü elde etmek isteyenler için sıralayacağımız yöntemi günde 2 kez kullanmak gerekmektedir. Bir kabın içine sıcak su dolduralım ve bir avuç içi kadar papatya kurusunu sıcak suyun içine atalım. 5 dakika beklettikten sonra süzme işlemini gerçekleştirelim. Yumuşak bir havluyu elde ettiğimiz bu sıcak suya atalım ve sonra bu havluyu yüzümüze çok bastırmadan tamponlayarak temas edelim. Bu işlemi 5 dakika yapalım. Daha sonra doğal gül suyu ile temizleyerek bakımı tamamlayalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz