Ana SayfaCilt BakımıCilt Lekeleri Probleminiz Olmasın

Cilt Lekeleri Probleminiz Olmasın

-

Ciltte oluşan birçok problemler özellikle cilt lekeleri insanlar için oldukça can sıkıcı olmaktadır. Cildin güzelliği, pürüzsüzlüğü insanların dış görünüşünü ciddi biçimde etkilemektedir. Bu yüzden, ciltte oluşan çeşitli lekeler, insanları rahatsız etmektedir. Birçok insan cildindeki lekelerle problem yaşamaktadır. Ciltteki lekeleri temizlemek için birçok insan çeşitli yöntemler aramaktadır.

Evde kolayca uygulanabilecek çeşitli maskeler ve kürler ile cilt lekeleri sizi bir süre sonra rahat bırakır ve cildiniz daha güzel bir yönteme kavuşur. Karbonat maskesi, cilt lekeleri denildiğinde ilk akla gelen yöntemdir.  Gerekli malzemeler ise; bir yemek kaşığı süzme yoğurt, bir tatlı kaşığı mısır unu ve bir çay kaşığı karbonattır. Bu malzemeleri karıştırıp cilt lekeleri olan yerlere sürdüğünüzde, cildimiz ciddi şekilde rahatlayacaktır. Maskeyi yirmi beş dakika kadar bekletmek yeterli olacaktır.

Cilt Lekeleri İçin Limon Maskesi

Limon maskesi de ciltte ortaya çıkan lekelere karşı etkilidir. Bir kaşık bal, iki kaşık yoğurt ve bir kaşık taze sıkılmış limonun suyu karıştırılıp haftada bir kez leke olan bölgelere uygulandığında yine oldukça faydalı olacaktır. Lekeler eğer doğal yöntemlerle geçmiyorsa mutlaka bir cildiye uzmanına başvurmalısınız. Zira, cildinizdeki lekeler ciddi bir sağlık sorunundan kaynaklanıyor olabilir ve müdahale zamanı geciktikçe tedavi etmesi daha zor hale gelebilir. Bu yüzden basit lekelerden doğal yöntemlerle kurtarmaya çalışsanız da ciddi oranda leke oluşmuşsa ve geçmiyorsa, bir dermatolaga gidip muayene olmak, lekelerden kurtulmak için en etkili yoldur.

Eldeki Lekeler İçin Bitkisel Çözüm

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz