Ana SayfaCilt BakımıCildinizin Hassas Olduğu Zamanlar

Cildinizin Hassas Olduğu Zamanlar

-

Cildimiz yıl boyunca genelde normaldir, ancak kış geldiğinde, ilginç uyarılarda bulunur. Peki hassaslaşınca cildin bakımı nasıl yapılmalı?

Kışları, kuzey ülkelerine göre nispeten soğuğu daha yumuşak olan bir ülkede yaşıyorsanız eğer gerçekten şanslısınız. Yine de, soğuk havanın en az sıcak havalar kadar cildimize zarar verdiğini fark etmişsinizdir, cildiniz hassas ise eğer her türlü fark etmişsinizdir. Kuru ve çatlamış dudaklar,”gerilme” hissi, kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtiler cildin hassaslaşması ile ilgilidir, bu da bakımımızdaki rotamızı değiştirmemiz gerektiği anlamına gelir. Semptomları ve hassasiyeti ortadan kaldırabilecek mucizevi bir reçete ya da iksir yoktur, ancak Necibe .com olarak hayat kurtarıcı olabilecek ve kış aylarında rahatlatabilecek bazı ipuçlarını sizin için araştırdık.

Vücudunuzu nemlendirmelisiniz

Hassas cilde zarar veren en önemli faktör kuruluktur. Bu yüzden daha çok su içiyoruz. İlk defa duymadınız, evet ama bu tüm uzmanların bir numaralı garanti tavsiyesi olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

İsteğe bağlı: Günlük yaşantınıza hücre nemini arttıracak bir besin takviyesi ekleyebiliriz.

Temizleme mendillerinden kaçının

Makyajı ve kiri temizlemenin en kolay yolu temizleme mendilleri olabilir, ancak sürtünme zaten hassas olan ciltte daha fazla hasara neden olabilir. Bunun yerine bir temizleme yağı veya losyon seçmelisiniz.

Tonik losyonu unutmamalısınız

Doğru tonik losyon durumu olağanüstü düzeltebilir. Sadece temizleme işlemiyle kalmaz, cilde tazelik ve ferahlık sağlar, ayrıca cildin pH’ını geri getirir. Toniğin alkol içermemesi gerekir.

Günlük hayatınıza serum eklemelisiniz

Yüzü temizleyip arındırdıktan sonra, hidrasyon aşamasına geçiyoruz. Hyaluronik asit içeren bir serum susuz kalmış kuru ciltler için idealdir ve nemlendirici kremlerin ulaşamadığı derinin daha derin katmanlarına ekstra besin ve hidrasyon sağlar.

Nemlendiricinizi kuru veya hassas ciltler için uygun bir bileşim ile değiştirmelisiniz.

Cildinizde “gerilme” hissettiğiniz zaman, epidermisin dış tabakasını koruyacak gelişmiş bir besin takviyesi kullanılması gerektiğini söyleyebiliriz.

Haftada bir kez cildinizi maskelerle yenilemelisiniz

Evet, ölü hücreleri temizliyoruz ve cildin nefes ve oksijen almasına yardımcı oluyoruz, ancak yüzeyini tahriş edecek bir mendil ile değil. Derin temizlik için kil veya aktif karbon bir maske seçin.

Ağır makyajdan kaçının

Renk verecek bir nemlendirici, BB veya CC krem epidermise aşırı yüklenmeden, aydınlatma ve parlaklık vermek için yeterlidir. Buna ek olarak, yukarıdaki bileşimler ayrıca güneşe karşı koruyan SPF içerir.

Dudak nemlendiricisi, en iyi arkadaşınızdır

Kış ile çatlamış dudaklar beraberinde gelir, bu yüzden dudak nemlendiricisi, zamanın en temel kozmetiklerinden biridir. Bize uygun olanı seçeriz ve çantamıza koyarız, böylece her an yanımızda bulunur ve çantayı açtıkça sürmemiz için hatırlatma yapar.

Sıkı ve kalın giyinmelisiniz

Soğuk ve rüzgara maruz kalmak cildin hassasiyet semptomlarını şiddetlendirir. Başımızı ve yüzümüzü saracak geniş bir kaşkol, ellerimize giyeceğimiz bir çift eldiven, soğuktan en çok zarar gören noktalarımızı sıcak tutmamıza ve muhafaza etmemize yardımcı olacaktır.

Ellerinizi ve ayaklarınızı korumayı unutmamalısınız

Yaz aylarında ellerimize, ayaklarımıza daha çok ilgiyle, sevgiyle, özenle yaklaşırız çünkü her ikisi de yaz aylarında herkes tarafından görünmeye maruz kalırlar, ancak uzuvlarımızda çatlama ve pürüzlülüğü önlemek için kışın da iyi beslenmeye ihtiyaç duyarız.

Kaçınılması gereken kozmetikler

Su geçirmez bileşimler, çünkü hassas cildi tahriş edebilecek özel makyaj ürünleri gerektirirler.

  • Retinoidler ve asitler
  • Granüler eksfoliantlar

Yıllardır sürdürdüğümüz kozmetikler: ya hiç etkileri yoktur ya da reaksiyona neden olabilirler.

  • Birçok kimyasal madde, alkol, paraben ve parfüm içeren bileşenler
  • Sabun temizleyiciler

Yazımızı beğendiyseniz ve sizinde bizimle paylaşmak istedikleriniz varsa bize yorum bırakabilirsiniz. Aynı zamanda bizi arkadaşlarınıza önermeyi unutmayın.

Kaynakvita

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz