Home Cilt Bakımı Cildinizi Hangi Yağlarla Beslersiniz: Susam Yağı!

Cildinizi Hangi Yağlarla Beslersiniz: Susam Yağı!

0
Susam yagi faydalari

Susam yağı bilindiği üzere sağlığa oldukça faydası bulunmaktadır. Yemeklerde kullanımını arttırdığımız susam yağı oldukça zengin yağlardan bir tanesidir. Susam yağının faydaları beslenmeyle sınırlı değildir. Cilde ve saçlara da oldukça faydası bulunmaktadır.

Susam yağının cilde faydaları nelerdir?

Cildin yapısını kolajen oluşturmaktadır. Susam yağının içerisinden bulunan çinko cildinizin kolajen üretimini arttırmakla kalmamakta, cildin elastik ve daha yumuşak bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Susam yağı kuru ciltler için bir nemlendirici görevi görmektedir. Susam yağının  zeytin yağı badem yağı gibi yağlarla karışımı önerilmektedir. Tek başına uygulanması ağır bir koku vereceğinden karışımla hafifletilebilir. İçerisinde bulunan antioksidanlar sivilce oluşumunu önler ve cildi derinlemesine temizlemektedir. Saçlara ve saç derisine, cilde, ağız sağlığına, Diyabet hastalığına, kalp sağlığına, kanseri önlemeye, radyasyona karşı, sindirim sistemine, kemik sağlığına, yardımcı olan susam yağının faydaları hem sağlık hem güzellik bakımından çok zengindir. Susam yağı hem cilde hem vücuda uygulanabilmektedir. Duş öncesi masajla vücudunuza emilimini sağladıktan sonra ılık bir duş alabilirsiniz.

Hem fazla yağdan arınmış olursunuz hem de cildinizi beslemiş olursunuz. Duştan sonra kurulama işlemini nazik bir şekilde yapmanız cildinizi tahriş etmekten sakınmanıza yardımcı olacaktır. Yüzünüze kullanımı için Susam yağının karışım şekilde hazırlamanız temiz bir yüze uygulamanız daha sonra ılık suyla durulamanız yeterli olacaktır. Vücudunuza yaptığınız işlem gibi nazikçe bir kurulama işleminden geçirmeniz gerekmektedir.

Susam yağının sağlığımız ve cildimiz için ne kadar önem teşkil ettiğini paylaşmak istedik. Bu önerilerin birçok cilt ve sağlık sorunu yaşayan kimseler için ilaç niteliğinde olduğunu belirtmek isteriz. Doğadan gelen güzelliklerden bir tanesi susam yağının gözle görülür bir değişime sürüklediğine tanık olacaksınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version