Ana SayfaCilt BakımıCildinize Uygun Makyaj Ürünleri Tonlarını Nasıl Seçersiniz?

Cildinize Uygun Makyaj Ürünleri Tonlarını Nasıl Seçersiniz?

-

Makyajdaki en önemli nokta ürüne verdiğiniz paradan ziyade aldığınız ürünün cildinize oturup oturmadığıdır. Peki cildinize uygun makyaj ürünleri tonlarını nasıl seçersiniz?

  • Cilt Tonu Belirleme

Makyaj malzemesi satın alırken ürünlerin üzerinde yazan tonlar ne anlama gelir ve neye göre seçim yapmalıyız? Öncelikle cilt alt tonumuzu belirlemeliyiz.

  • Bilek / damar testi; Vücudunuzda damarlarınızın en yoğun göründüğü bölgeye baktığınızda damarlarınız yeşil gözüküyorsa sıcak cilt alt tonuna sahipsiniz demektir. Yani cilt alt tonunuz sarıdır.

mavi damarEğer damarlarınız mavi gözüküyorsa soğuk cilt alt tonuna sahipsiniz demektir. Yani cilt alt tonunuz pembedir.

  • Fular testi; Sıcak ve soğuk renklerden oluşan fularları alın ve boynunuza doladığınızda hangi renkle cildinizin daha sağlıklı göründüğüne bakın.
  • Takı testi; Gümüş rengi bir takıyı bileğinize taktığınızda eğer o gümüş parlıyorsa soğuk yani pembe cilt alt tonuna sahipsinizdir, ancak eğer gümüş cildinizi yeşil ve grimsi gösteriyorsa sıcak yani sarı alt tonlusunuzdur.
  • Doğru Ürünleri Satın Alma

Cilt alt tonunuzu belirledikten sonra makyaj ürünlerinizi, özellikle de cilt ürünlerini satın alırken bunu göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü bazı kozmetik markalarında iki alt ton için de ürün bulunurken bazıları tek alt tonuna göre ürün çıkartır, o yüzden cilt alt tonunuza uygun olan ürünü almalısınız.

Özellikle makyajın ilk kısmı olan fondöteninizi satın alırken stantta bulunan deneme ürününü çenenizden boynunuza doğru uyguladıktan sonra gün ışığında duruşuna bakın ve öyle satın alın. Çünkü alışveriş yaptığınız alanlar genellikle yapay ışıkla aydınlatıldığı için yanıltıcı olabilir. Aynı şekilde boyun ve çene bölgesinde denemeyi ihmal etmeyin çünkü eliniz ya da bileğinize uyan bir ürün yüzünüze uymayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz