Ana SayfaCilt BakımıCildinize Işıltı Katmak İçin Ne Yapılabilir?

Cildinize Işıltı Katmak İçin Ne Yapılabilir?

-

Daha parlak bir cilde sahip olmak özellikle bayanların en çok dikkat ettiği cilt bakımı konularından biridir. Cildinize ışıltı katmak için ve daha göz alıcı bir cilde sahip olmak için birçok yöntem mevcuttur. Fakat bu yöntemleri uygulayarak bir yandan cildinize parlaklık katarken diğer yandan cilt sağlığınızı bozabilir ve uzun vadede cildinizde oluşabilecek bazı sorunlara yol açabilirsiniz. Bu yüzden doğal yöntemleri uygulayarak cildinize ışıltı katmak cilt sağlığınızı da korumanıza yardımcı olacaktır.

Cildinize parlaklık katacak onlarca doğal yöntemden en kolay hazırlanan ve uygulananları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  1. Doğal Maskeler Hazırlayarak Daha Parlak Bir Cilde Sahip Olabilirsiniz

Cilde ışıltı veren maske için tamamen doğal ürünler kullanmak istiyorsanız süt, zerdeçal ve sandal ağacından oluşan bir doğal maskeyi kolayca hazırlayabilirsiniz. Zerdeçal tozu ve sandal ağacı tozunun üzeine biraz süt ekleyerek yumuşak bir hamur haline gelene kadar karıştırın. Elde edeceğiniz bu maskeyi cildinize sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Daha sonra ılık bir suyla yıkayın. Böylece cildiniz tazelik kazanak ve daha ışıltı gözükecek.

  1. Güneşlenmeden Sonra Cildinizi Ferahlatmanın ve Parlaklık Kazandırmanın Doğal Yolu

Gliserin, salatalık suyu ve gül suyunun karşımından oluşan sıvıyı güneşlendikten sonra uygulayarak cildinizi rahatlatabilir ve daha ışılıtılı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

  1. Cildin Ferahlaması ve Daha Parlak Bir Görünüme Sahip Olması İçin Gözeneklerin Açılması Gerekir

Cilde ışıltı veren maske tarifleri arasından gözenekleri açan ve cildi ferahlatıcı özelliğe sahip süt, limon suyu ve tuzdan oluşan maskeyi deneyebilirsiniz. Bu üç ürün iyice karıştırılarak elde sıvı-maske cilde uygulandığında gözenekler açılır, cildiniz ferahlar ve daha parlak bir hale gelir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz