Ana SayfaBeslenmeCildi Güzelleştiren Besinler

Cildi Güzelleştiren Besinler

Elma, Bitter Çikolata, Somon...

-

Cildi Güzelleştiren Besinler: Cildimiz en değerli giysimizdir, güzel bir cilt insanı daha canlı gösterir. Yorgun ve solgun bir cilt de sizi bitkin gösterir. Ayrıca kirli bir cilt de oldukça kötü bir görünüm ortaya çıkarır. Kirli bir ciltte siyah nokta, sivilce ve gözenekli yapı göze çarpar. Bu da günlük yaşantımızda size karşı kötü bir intiba oluşmasına neden olur. Düzenli yapılan bakımlarla cildinizi daha canlı ve parlak hale getirebilirsiniz. Günümüzde medikal estetik işlemlerinin artmasıyla birlikte birçok kimyasal işlemler yapılıyor. Güzelleşmek adına yapılan işlemler tabii ki belirli bir bütçe gerektiriyor ancak maalesef herkesin bütçesi bu işlemleri yaptırmaya yeterli olmayabiliyor veya sürekli olarak cildimiz için para harcamak istemiyor olabilirsiniz. Ancak en az medikal estetik işlemler kadar hatta daha fazla yararları olan doğal yöntemlerle ve cilt güzelleştiren besinler ile para harcamadan güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Elmanın Cilde Faydaları: Elma neredeyse bütün vitaminleri içerisinde bulundurarak, vücudumuzda biriken toksik maddeleri atmaya yardımcı oluyor. Cilt güzelleştiren besinler arasında yüksek vitamin ve mineral deposu olmasıyla öne çıkıyor. Elma vücudumuza faydalı olduğu kadar cildinize de oldukça faydalı bir besindir. Lifli yapısı sayesinde, içeriğindeki yüksek orandaki su sayesinde cildi nemlendirir ve kurumasını önler. Ayrıca elma cildi beyazlatarak daha berrak bir görüntüye kavuşmanızı sağlar. Elmanın içeriğinde C vitamini vardır. Bu sayede cildi yaşlanmaktan kurtarır ve yaşlanmanın etkilerini geciktirir.

elma

Bitter Çilolatanın Faydaları: Bitter çikolata da cilt güzelleştiren besinler arasındadır. Bitter çikolata içindeki antioksidan maddeler ile birlikte vücudu elma gibi toksik maddelerden arındırır. Ayrıca güneşin zararlı etkilerine karşı da cildimize koruyarak bir bariyer oluşturmasına sebep olur. Ayriyeten bitter çikolata içindeki kakao sayesinde damarları genişleterek ciltteki kan dolaşımını hareketlendirir ve cilt daha canlı ve parlak hale gelir.

Somonun Cilde Faydaları: Somon bizi stresten uzaklaştırarak cildimizi sağlıklı hale getiren mucizevi bir yiyecektir. Somon içeriğinde bulundurduğu D vitamini ile kalp beyin ve kemik sağlığı için de önemli bir yiyecektir. Yaşlanmanın en önemli etkilerinden olan kırışıklıklar ve erken yaşta ve ergenlik döneminde meydana gelen aknelerle savaşır. Bunu içeriğindeki omega 3 yağ asitleri ile yapar. Ayrıca vücudumuzun üst tabakasındaki epidermisi nemlendirir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz