Ana SayfaEstetikÇekik Göz Ameliyatı

Çekik Göz Ameliyatı

Çekik Gözlü Olmak...

-

Çekik Göz Ameliyatı: Gözler yüzümüzde en çok dikkat çeken bölgelerdir. İnsanlarla konuşurken gözlerine bakarız. Onun için insanlarda kalıcı bir etki bırakmak için etkili gözlere sahip olmak gerekir. Gözlerimiz güzel değilse kalıcı bir etki bırakamaz mıyız dediğinizi duyar gibiyim. Ne yapalım gözümüzü mü değiştirelim de dediniz. Ancak günümüzde çeşitli uygulamalarla bu artık mümkün. Evet çekik göz ameliyatı ile güzel olmadığını düşünmediğiniz gözlerinizin şeklini artık değiştirebiliyorsunuz.

Nedir? Çekik göz ameliyatının bir diğer adı kaş kaldırma ameliyatıdır. Çünkü bu operasyonla kaşlar kaldırıldığı zaman gözlerin şekli de değişmiş olur. Bu ameliyat sonucunda gözler çekik bir hale gelir ve kişinin gözlerinde ki ifadesi çekici bir hal alır.

Çekik Göz Ameliyatı  Kimlere Uygulanabilir? Çekik göz ameliyatı 18 yaşın üstünde ki herkes de uygulanabilir. Ancak çekik göz ameliyatı uygulamak için kaşlarınızın düşük olması gerekiyor.

Ameliyat Öncesi Ve Sonrası: Kaş kaldırma- çekik göz ameliyatları genel veya lokal anestezi ile yapılır. Ameliyat bir saate yakın sürebilmektedir . Kaş kaldırma ameliyatı cerrahi bir müdahale olduğu için mutlaka plastik cerrahlar tarafından  yapılmalıdır. Aksi takdirde kötü bir kaş yapısı ortaya çıkabilir. Ayrıca ameliyat öncesi anestezi alınacağı için bütün tahliller eksiksiz olarak yapılmalıdır.  Çekik göz  ameliyatı sonrası hastanede kalmanız gerekmemektedir. Aynı gün taburcu olabilirsiniz. Günlük hayata ise 2-3 gün içinde dönebilirsiniz. Ameliyattan sonraki ilk 2-3 gün morluk ve şişlik yaşayabilirsiniz. Ancak bu sorun sadece 2-3 gün süren bir sorundur.

Ameliyattan Başka Bir Yol Yok Mu? Eğer ki kaşlarınızın düşük olduğunu düşünüyor ve gözlerinize daha anlamlı bir ifade katmak katmak istiyorsanız bunun maalesef cerrahi bir operasyondan başka çaresi yok. Botox gibi işlemlerle kaşları biraz kaldırmanız mümkün ama botoksla bu bölgede çok da tatmin edici sonuçlar alamayabilirsiniz.. Ayrıca kaş kaldırma-çekik göz ameliyatı ile gözlere kedi gözü ifadesi verilir. Yabancılardan Madonna’nın Türklerden ise Şeyma Subaşı’nın başvurduğu bu ameliyat gözlere çekik bir ifade katar. Gözlere verilen bu çekik ifade ile bakışlar daha da anlam kazanır. Yani kaş kaldırma ameliyatı ile göz yapınız da değişiklik gösterir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz