Ana SayfaAşkÇekici Olmanın Yolları Nelerdir?

Çekici Olmanın Yolları Nelerdir?

-

Her insanın kendi içinde beğenilme arzusu vardır. Bu cinsiyete ya da yaşa göre farklılık gösterse de her insanda olan bir istektir. Doğamız gereği yanımızdakilerden bir adım öne çıkıp onlardan farklı olduğumuzun bilinmesini isteriz. Bunu yaşadığımız her alanda (okul, iş, sosyal çevre hatta aile içinde) hissetmek isteriz. Önemli ve değerli olma arzusu insanı bir istektir. Özel hayatımızda insanların bakışlarını üzerimizde hissetme arzusu, girdiğimiz her ortamda gözlerin bize çevrilme isteği daha özel ve daha net bir durumdur.

Yaşadığımız anları değerli kılan bizi o anlarda özel hissettiren şey çevremizdekilerin bize olan ilgisidir. Eğer girdiğiniz bir ortamda fark edilmiyorsanız, sıradan bir olayın içinde bir fark yaratamıyorsanız bu konuda bir sıkıntınız var ve bunu çözmeniz gerekiyor. Siz de girdiğiniz ortamlarda fark yaratmak istiyorsunuz. Gözler üzerinize çevrilsin ve ilgi odağı olmak, onların gözünde o ışığı görmek arzusundasınız. Bunları başarmak ve istediğiniz o anları yaşamak sizin elinizde. Neden ben böyle olamıyorum diye üzülmek yerine çekici olmanın yollarını düşünmekle başlaya bilirsiniz.

Çekici olmanın yollarını bil fark yarat

Yapılan araştırmalara göre insanların çevresindekileri etkileme isteği ergenlik döneminde başlayıp gençlik ve olgunluk döneminde zirveye çıkıyor. Özellikle de ergenlik ve gençlik dönemi bu arzunun en yüksek olduğu dönemdir. Peki çekici olmanın yolları nelerdir? En önemli kural kendine güvenmek. Kendine güvenen insan rahatlıkla karşısındakini etkileyebilir.

Keskin çizgileri olan insanlar kolaylıkla bulundukları ortamlarda fark yaratabilir. Cömert ve paylaşımcı olmak insanları etkiler. İster kadın olsun, ister erkek cömert bir insan karşındakinde kolaylıkla sevgi bulabilir. Bunların yanı sıra çevrenizdeki insanların sorunlarıyla ilgilenmek, yaşadığınız anın tadını çıkarıp vaktinizi boşa harcamamak, nazik ve kibar olmak bencillikten uzak durmak ve dış görünüşünüze özen göstermek diğer insanları etkilemede size yardımcı olacaktır.

Özgüven probleminiz yoksa, size uygun olanı giyer, kibar ve nazik bir tavır takınırsanız etkileyemeyeceğiniz kimse yoktur. Bunlar çekici olmanın yolları eğer bu durumları göz önünde bulundurup, dikkat etmeniz gereken hususlara gerekli özeni gösterirseniz, istediğiniz her an sizin lehinize olur ve yaşamak istediğiniz o güzel anları doyasıya yaşayabilirsiniz. Unutmayın ki her şey sizin elinizde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz