Ana SayfaCilt BakımıÇabuk kirlenen ciltler için ne yapılmalıdır?

Çabuk kirlenen ciltler için ne yapılmalıdır?

-

“Çabuk kirlenen ciltler için ne yapılmalıdır?” sorusunun cevabının bir sürü alternatif yolu vardır. Fakat bu yolda dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır. Birinci nokta, uyguladığınız yöntem ciddi anlamda cildinize uygun mudur. Diğer bir nokta ise uyguladığınız yöntemde tamamen doğal ürünler mi kullanılmıştır. Bu soruların yanıtını doğru bulabilirseniz kullandığınız yöntemden geri dönüş almamak imkansız hale gelecektir.

Kozmetik ürünler yerine doğal kürlerden elde edilmiş ürünleri kullanmak cildinizi gerçek anlamda iyileştirecektir. Kozmetik ürünler cildinizi bir süreliğine istediğiniz şekle getirse bile daha sonra yine eski haline dönmesi pek mümkündür. O yüzden cilt tedavilerinde doğal yöntemlerle elde edilmiş ürünler her zaman daha çok işe yarayacaktır.

Kirli cilt yağlı cilt olarak adlandırmak mümkündür. Yağlı ciltlerden şikayet edilmesine rağmen aslında yaşlanmanın ve kırışıklıkların ileri zamana ertelenmesinin asıl sebebidir. Vücut kendi kendini yenilemeyi bilir. Fakat günlük yaşamda yağlı ciltlerden şikayet edilmektedir. Bu şikayetlerinizi doğal yöntemlerle ortadan kaldırabilirsiniz.

Doğal Cilt Bakım Yöntemleri

Soğuk süt harika bir cilt temizleme aracıdır. Günde birkaç kez soğuk sütü cildinize uygulayabilirsiniz.

Papaya posası, son dönemlerde ülkemizdeki reyonlarda da yer almaktadır. Bu ürüne büyük marketlerde rastlamak mümkündür. Hem cildinizi temizler hem de ölü hücrelerin canlanmasına yardımcı olur.

Doğal maske için; doğal kil, bal, limon suyu ve yumurta beyazını karıştırarak bu karışımı 20 dakika yüzünüze uyguladığınız da değişimi siz de göreceksiniz.

Yoğurt ve kil maskesi de en çok kullanılan doğal maske ürünlerindendir. Yoğurt ve kili karıştırarak yüzünüze 15 dakika uygulayınız ve karışım kuruduğunda işlem tamamlanmış demektir.

Mısır nişastası ve suyu güzelce karıştırıp hamur haline getirdikten sonra 10 dakikalığına cildinize uygulayınız. Kuruduğunda bol su ile temizleyiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz