Ana SayfaCilt BakımıBuzun cilde faydaları nelerdir? Nasıl kullanılmalıdır?

Buzun cilde faydaları nelerdir? Nasıl kullanılmalıdır?

-

Aslında birçok insan aşırı sıcak ya da aşırı soğuğun cilde zarar verdiğini bilir. Ama buzun istisna olduğunu ve aslında bizlere zararından çok faydasının olduğunu bilen insan sayısı çok azdır. Peki bu buzun cilde faydaları nelerdir? Nasıl kullanılmalıdır?

Sivilce ve aknelerden tutun da göz altı morluklarına, parlak bir cilt görünümü vermesinden kırışıklıkları azaltmaya kadar birçok faydası bulunan buz küplerini bilinçli olarak kullanmak gerekmektedir.

Sivilce ve akne oluşmaması için sivilcelere buz sürmek en pratik yollardan biridir. Cildinizde sivilce ve akne problemi varsa bir buz kübünü ciltteki iltihaplanmayı önlemesi için sorunlu bölgenin üzerinde uyuşma hissedinceye kadar bekletin. Bunu iki günde bir uygulamanız sivilce ve aknelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Cilde parlaklık ve canlılık vermek için günlük olarak ve eğer mümkünse sabah akşam cildinize masaj yaparak kullanın. Bu sayede hem kan dolaşımınız hızlanacak, hem de teniniz canlanmış olacaktır. Ayrıca buz küplerini doğal bir cilt toniği olarak da kullanabilirsiniz. Makyaj yapmadan evvel cildinizin üzerinde gezdirdiğiniz buz küpleri gözeneklerinizi daraltarak uygulayacağınız fondöten için uygun bir zemin hazırlayacak ve makyajınızın pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.

Aynı zamanda buz yaşlanmanın belirtilerinden olan cilt kırışıklıkları için de birebirdir. Buz küpleriyle cildinize yaptığınız masajlar cildinizin tazeliğini korurken, kan dolaşımını hızlandırarak kırışıklıklarınızın oluşmasını da engellemektedir.

Buzun yukarıda belirtildiği üzere faydalarının olduğu gibi zararları da mevcuttur. Buzluktan çıkarılan buz küpleri ile cilt direkt temas ettiğinde damarlarınız çatlayabilir. Bu nedenle buzu buzdolabından çıkarır çıkarmaz cildinize uygulamamalısınız, bir süre bekleterek ilk soğuğunun atılmasını sağlayıp öyle uygulayın. Ayrıca buzu  bir tülbendin içine koyarak kullanırsanız daha kolay masaj yaparsınız. Buna ek olarak buzu cildinize uygularken çok kalmamasına da özen gösterin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz