Ana SayfaCilt BakımıBuz Uygulamasının Cilde Faydaları

Buz Uygulamasının Cilde Faydaları

Buzun Faydası

-

Buz Uygulamasının Cilde Faydaları: Birçok insan özellikle de kadınlar ciltlerinin nasıl göründüğü hakkında endişe duyarlar. Çünkü cilt güzel göründüğü takdirle daha canlı bir görünüm elde ederler. Ancak kötü görünen bir cilt insanlar üzerinde de kötü bir intiba bırakmanıza neden olur. Onun için cildimize düzenli olarak bakımları yapmalı cildimizi temizleyerek devamlı canlı görünmesini sağlamalıyız. Özellikle günümüzde çevresel toksinlerin, kötü alışkanlıkların ve güneşin zararlı ışınlarını düşünecek olursak cildimizi korumak zararlı etkenlerden dolayı oldukça zorlaşmıştır. Bunun önüne geçmek için de cilt bakımına daha fazla özen göstermeliyiz. Bu çevresel etkenler özellikle ciltte kırışıklık yaparak cildin sarkmasını hızlandırmaktadır. Çeşitli uygulamalarla bunun önüne geçebilir, cildinizdeki kırışıklıkları azaltabilir, daha canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz

Buz Uygulaması

Buz uygulaması cildin taze ve diri görünmesi için yapılabilecek en iyi uygulamalardandır. Buz uygulamasının cilde faydaları oldukça fazladır. Her sabah cildinize 5 dakika uygulayacağınız buzlar cildinizi zamanla daha diri ve taze hale getirecektir. Bu şekilde yapacağınız cilt masajları cildinize tazelik katacak, aynı zamanda oluşabilecek kırışıklıkların önüne geçecektir. Düzenli olarak bunu yapan kişilerin yüzlerinde kırışıklıklar daha az ve geç oluşmaktadır.

Nasıl Etki Gösterir

Uygulandığı bölgedeki kan dolaşımını artırarak cilde bu şekilde bir etki gösterir. Buz uygulandığı zaman deri altındaki damarlar da kan dolaşımı hızlanır ve artan kan dolaşımı cildi daha canlı ve taze gösterir. Kan dolaşımı arttığından dolayı cildinizin rengi aydınlanır.

Nasıl Uygulanır?

Herkesin buzdolabında küçük buz küpleri vardır mutlaka. Bunların içine su doldurup donmasını bekledikten sonra 2 tane buz küpü alarak yüzünüze uyguluyorsunuz. Buz küplerini 20 saniye yüzünüzde tutup 10 saniye çekip bekliyorsunuz. Bu uygulamayı 5 ya da 10 dakika boyunca sürekli olarak yaptığınız takdirde buz uygulamasının cilde faydalarını göreceksinizdir. Buzu hiç çekmeden sürekli olarak cildinizde kesinlikle bekletmemelisiniz. Bu cildin altındaki kan dolaşımını olumsuz yönde etkileyecektir. Bunun için buzu belirli bir süre tutup  çekmeniz gerekmektedir.

Ne İçin Uygulanır?

Buz uygulaması şişmiş gözlerden muzdarip olanlar için de oldukça etkili bir uygulamadır. Gözleri yatıştırmak için buz küplerini göz altlarında uygulayabilirsiniz. İçine soda veya yeşil çay koyarsanız etkili bir sonuç alırsınız.

Makyaj Bazı

Makyaj yaparken başlangıç olarak makyaj bazları uygularız. Ancak doğal bir uygulama tercih ediyorsanız ve makyaj bazına para harcamak istemiyorsanız makyaj bazı yerine cildinize buz uygulaması yaparak buz uygulamasının cilde faydalarını burada da görebilirsiniz.. Makyaj uygulamadan önce bir buz küpünü yüzünüze sürün, 1-2 dakika bekledikten sonra makyajınızı yapın. Buz uygulaması ile kaybolan gözeneklerinin üstüne yaptığımız bu makyaj cildi pürüzsüz gösterecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz