Ana SayfaEstetikBurun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiği

-

Burun ucu estetiği burun sırtında herhangi bir sorunu olmayan ve sadece burun ucunda şekil problemi yaşayan kişiler için uygulanan bir estetik ameliyattır. Bu işlem plastik cerrahlar veya kulak burun boğaz uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Burun ucu düşüklüğü yaşayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen burun ucu estetiği burun estetiği kadar ciddi bir iş olmadığı için hastalar tarafından korku yaşanmadan rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Burun ucu ameliyatı çoğu kişide gerçekleştirilmektedir ancak hastanın burun sırtında ciddi bir problem varsa ve burun ucu estetiği yapıldığı takdirde orantılı ve güzel bir şekil ortaya çıkmayacaksa burun ucu estetiği yapılmaz.

Hangi Anestezi? Burun ucu estetiği genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilen bu işlem yarım saat veya bir saat sürebilmektedir.

Kimler Yaptırabilir? Burun ucu estetiği ne burun sırtında herhangi bir problemi olmayan kişiler yaptırabilir. Eğer ki burun sırtınızda sorun olduğu halde burun ucu estetiği yaptırmak istiyorsanız operasyon sonrasında memnun edici sonuçlar  olmayacağını bilmeniz gerekir. Burun ucu estetiği sivri burun uçlarını, düşük burun uçları ve geniş burun uçlarını düzeltmek amacıyla yapılır. Ancak burunda kemer, burun sırtında genişlik gibi durumlar varsa burun ameliyatının burun estetik görüntüsüne herhangi bir olumlu etkisi olmaz. Burun ucu estetiğinde burun kemiklerine müdahale edilmez, yalnızca kıkırdaklara dokunularak buradaki şekil bozuklukları giderilir .

Avantajları

Burun ucu estetiği ameliyatları normal burun estetik ameliyatlarında bazı yönleriyle ayrılmaktadır. En önemli ayrım yapılan anestezi tekniğidir. Genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyon genel anestezi komplikasyonlarının ve alerji durumlarının yaşanmaması açısından oldukça avantajlıdır. Bu estetik normal burun ameliyatına göre çok daha kısa sürer. Genel anestezi gerektirmediği için hastanede kalmayı da gerektirmez. Ameliyat sonrası ise en büyük avantaj  çok hafif morluk yaşamanızdır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler: Ameliyatından sonra hastalar çok kısa bir süre içerisinde günlük hayatlarına dönebilmektedirler. Sadece ilk iki gün hafif şişlikler yaşanabilmektedir .Herhangi bir morluk yaşanmaz, şişlikler de çok büyük boyutlarda yaşanmaz fakat bir cerrahi müdahale gerçekleştiği için ameliyat bölgesini temiz tutmaya özen gösterilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz